5 výhod, které získáte s platbou online

Nákup zboží na internetu v České republice už dávno zdomácněl
25. dubna 2019 01:07 / archiv
Je rychlá, pohodlná, bezpečná. Co je to? Přece platba online. Dnes už je to ostatně naprosto běžná věc. Ovšem nejen tohle všechno platby prostřednictvím internetu nabízejí. Podívejte se s námi, co všechno bezhotovostní platbou získáte.

Nákup zboží na internetu v České republice už dávno zdomácněl, ba co víc, tuto možnost využívá stále více lidí. Z pohodlí domova si přes počítač, tablet či chytrý telefon vyberete v internetovém obchodě vysněný produkt a stejně tak ho můžete z domova během pár minut zaplatit. Potom už si jen počkáte, až u dveří zazvoní doručovatel s balíčkem nebo si ho vyzvednete na odběrném místě.

Online platba na několik způsobů

Přesto, že mezi nejoblíbenější druhy plateb za zboží objednané přes internet stále ještě patří dobírka či platba v hotovosti při převzetí, platby online je už dohánějí. Jedním z důvodů je i to, že si zákazník může vybrat hned z několika způsobů online plateb. Tím nejznámějším je asi bankovní převod, kde si uživatel ve svém internetovém bankovnictví nebo v mobilní bankovní aplikaci vyplní příkaz k zaslání peněz na účet prodávajícího, to je většinou vždy zdarma. Zpoplatněné jsou pouze bankovní příkazy na pobočkách bank. Bezpečnou a rychlou metodou, kde odpadá vyplňování čísel účtů a výše zaslané částky je platba kartou online. Na internetu ale může zákazník využít i například i digitální peněženky, jako je Masterpass, Google Pay či v Česku nedávno spuštěný Apple Pay, a platební systémy jako PayPal.

Proč platit online?

Jakmile dáte bezhotovostnímu placení šanci, většinou je to „láska na celý život“. Není se čemu divit. Výhod je hned několik.

1. Bezkonkurenční komfort

Několika kliknutími vyřídíte celý nákup včetně platby, a to kdykoliv a kdekoliv kde máte připojení k internetu. Ať už je to vaše křeslo v obýváku, při cestě vlakem do práce či na dovolené. Nemusíte se tak starat o to, zda máte u sebe dostatečnou hotovost ve chvíli doručení zásilky, takže není potřeba absolvovat cestu do bankomatu pro výběr peněz.

2. Rozpočet pod kontrolou

Současně máte s online platbami, resp. díky vašemu internetovému nebo mobilnímu bankovnictví, dokonalý přehled o všech svých pohybech na účtu, zůstatku na účtu a dalších věcech. A nejen to, řada bank nabízí pokročilé funkce pro správu vašeho osobního či rodinného rozpočtu. Online platby totiž dokáží kategorizovat dle účelu (bydlení, potraviny, oblečení, atd.), čímž vám poskytují skvělou zpětnou vazbu o tom, kolik a hlavně za co utrácíte.

Ve čtení článku pokračujte na blog MallPay.

— komerční sdělení
Hlavní zprávy
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Tímhle Hana Gregorová všechny šokovala!

Styl

Bankomat u nás oslavil třicátiny. První peníze vydal lidem před Vánocemi v roce 1989

Dům a zahrada

Vyrobte si krásné sněhové vločky z obyčejného lepidla

1. Miss Czech Republic Denisa Spergerová poletí do Londýna na Miss World

2. Kocián z Lunetic zase vyvádí. Kapela ho vyhodila

3. Herečka z Temného kraje má stejné příjmení, jako hvězda Ordinace. Musela to řešit

4. Zpěvačka Nelly má nový klip. Natáčení ale protrpěla

5. Aňa Geislerová se pochlubila novými vlasy. Je teď blondýna