Jak dosáhnout v domácnosti optimální vlhkosti a čistého vzduchu?

Díky celé řadě pomocníků se vám bude žít mnohem lépe
📷
Další 1 fotografie v galerii
19. srpna 2019 15:20 / depositphotos.com
Příliš vysoká vlhkost v domácnosti má negativní dopad nejen na stav zařízení (podlahy, nábytek, knihy, oblečení), ale také na pohodu obyvatel a jejich pohodlí při pobytu v prostoru.Po dlouhé době to může mít za následek vážné choroby. V článku najdete také několik rad, jak se zbavit vlhkosti v bytě.

Vysoká úroveň vlhkosti v bytě může vést k mnoha faktorům. V závislosti na teplotě je vzduch schopen absorbovat určité množství vodní páry. Pokud je tato úroveň překročena, vzduch již nebude schopen udržovat páru, kterou obsahuje a začne kondenzovat. Proces zkapalňování začíná po překročení tzv. Rosného bodu. Příliš vysoká vlhkost vzduchu dává několik jasných signálů. Kondenzaci vlhkosti lze rozpoznat i tím, co najdeme v koupelně. Pokud vidíme neustále mlhavá zrcátka nebo naše ručníky a prádlo nechtějí zaschnout, je téměř 100% jisté, že je překročena úroveň vlhkosti. Stejný mechanismus funguje, když se vlhkost ze vzduchu dotkne studeného skla a kondenzuje na jeho povrchu.Vlhko může být v jakékoliv místnosti, proto je potřeba s ním zatočit. Vysoušeč zdiva se hodí do novostaveb, vlhkých místností, sklepů a na stavbu pro urychlení prací. Pomůže udržet optimální teplotu ve skladu s léky či potravinami.

Ionizace vzduchu

Mezi faktory, které umí výrazně ovlivnit ovzduší, patří jednoznačně ionty. Ionizace vzduchu se dosáhne v přírodě elektrickým atmosférickým výbojem, tedy bleskem nebo po dešti, u vodopádů, moře, apod. Ve městě je ionizace vzduchu nízká. Čistý vzduch obsahuje vyvážený poměr kladných i záporných iontů. Tím můžeme dosáhnout pomocí ionizátoru. Tato umělá ionizace funguje jako dokonalý čistič vzduchu, zbavuje jej i velkého množství prachových částic. Stejně tak můžete investovat do čističky vzduchu, která využívá hepa filtr. Ten dokonale zachytí i ty nejmenší částečky prachu a nečistot. Je tak ideální pro alergiky a astmatiky.

📷
1
fotografie
— komerční sdělení
Hlavní zprávy
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Dana Medřická by v těchto dnech oslavila 100. narozeniny. Maminka Václava Vydry skrývala smutné a bolestivé...

Styl

Proč se vyplatí používat olivový olej. Má mnoho léčivých účinků, o kterých možná nevíte

Dům a zahrada

Fén má mnoho využití. Můžete s ním vyžehlit prádlo nebo odstranit nálepky ze skla

1. Miss Czech Republic Denisa Spergerová poletí do Londýna na Miss World

2. Kocián z Lunetic zase vyvádí. Kapela ho vyhodila

3. Herečka z Temného kraje má stejné příjmení, jako hvězda Ordinace. Musela to řešit

4. Zpěvačka Nelly má nový klip. Natáčení ale protrpěla

5. Aňa Geislerová se pochlubila novými vlasy. Je teď blondýna