Změna v trendech pánské módy je pozvolná, ale znatelná

Pánská móda má a bude mít svá specifika
18. ledna 2020 15:58 / Shutterstock
Pánská móda měla, má a bude mít svá specifika. Nepochybně. Vždyť trendy se mění, o čemž nemůže být pochyb. Stačí se podrobně zaměřit na to, v jakém oblečení pánové chodí, a máte jasno. Pokud nevíte, co je aktuálně moderní, jste na správné adrese.

My se totiž podíváme na ty nejznámější aktuální trendy poněkud podrobněji. Rozhodně ale nezůstaneme dlužni ani informace o tom, co se nosilo v minulosti.   

20. léta ve znamení elegance

Začít můžeme právě v této značně specifické době. 20. léta byla typická maximálně vytříbeným vkusem a takřka dokonalou elegancí se vším všudy. Vždyť už jen chování mužů, kteří dámám běžně nabízeli rámě a otevírali dveře, bylo jedinečné. Oblek s kloboukem měli muži v podstatě neustále v průběhu celého dne. Nejednalo se o nijak výjimečné oblečení na speciální značkové oblečení na akce jako dnes. 

V 50. letech přichází uvolnění

Vzpomínáte si na Pomádu? Ve slavném muzikálu se herci oblékali hodně nekonvečně. Džíny, trička, kožené bundy. To je jenom malý výčet oděvů, jež se v této poválečné době nosily. Koupit něco takového bylo u nás prakticky nemožné. Museli jste jít do Tuzexu. Situace byla zkrátka jiná než dnes, kdy si můžete třeba takový Gant svetr koupit jednoduše online.  

Od 70. let až skoro po současnost

Styl Hippies byl z hlediska pánské módy doslova zlomový. Košile pestrých barev, kalhoty mající vysoký pas a barevné obleky. To je jen malý výčet oděvů, jež se nosily. Porevoluční léta byla charakteristické džínami a tričky, jež v nich byla zakasána. Přelomu tisíciletí vévodil potisk a mnohé styly typu EMO, metrosexuálů a podobně. 

V zajetí doplňků

Současná doba je specifická zejména spoustou různých doplňků. Hodně známí jsou třeba lumbersexuálové. Trendy oblečení muži mající poměrně zarostlé tváře vypadají jako dřevorubci někde z Kanady. Slim saka, slim trika a podobně. To všechno dnes frčí. Moc hezká je třeba Napapirji mikina a některé jiné specifické oděvy.   

— komerční sdělení
Hlavní zprávy
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Život ji naučil žít ze dne na den. Míša Kuklová promluvila o své nemoci, aby pomohla jiným ženám

Styl

Šikana způsobuje rány na těle i duši. Rozpoznejte, zda se její obětí nestalo vaše dítě

Dům a zahrada

Myslete na bezpečnost vašeho psa. Rozsviťte ho za podzimních procházek, možností je hned několik