Levné letenky do celého světa za super ceny. Nepropásněte vaši příležitost!

Při vyhledávání levných letenek rozhodně stojí za to se podívat na online vyhledávače
15. března 2020 11:23 / Shutterstock
Celý svět dnes můžete mít jako na dlani díky levným letenkám. Rozhodně se vyplatí vyrazit objevovat. Jak takovou levnou letenku ale koupit a na co vše se před cestou připravit? Pojďme si o tom něco říct v našem článku.

Využívejte vyhledávačů letenek

Při vyhledávání levných letenek rozhodně stojí za to se podívat na online vyhledávače letenek, které nám ukáží všechny dostupné spoje do naší cílové destinace. Pokud chcete koupit letenky levně, hodně to může záviset na vašich možnostech. Zejména s ohledem na: 

  • Časovou flexibilitu
  • Schopnost se přizpůsobit nabídce

Při nákupu levných letenek se rozhodně hodí, pokud nejste pevně vázáni na termín. Můžete tak čekat, až se do vaší vyhlédnuté destinace objeví opravdu zajímavá nabídka. Není to ale pouze o časové flexibilitě, ale také o schopnosti využít skutečně výhodnou nabídku. Flexibilní totiž nemusíte být pouze co do času, ale třeba také co do cíle vaší cesty. Některé nabídky se zkrátka neodmítají, i když jste původně třeba plánovali vyrazit jinam.

Pozor na pravidla nízkonákladových společností

V mnoha případech při vyhledávání levných letenek budete využívat služeb nízkonákladových společností. To samozřejmě často znamená výraznou úsporu při nákupu takových letenek. Dejte si však pozor na to, aby nakonec úspora nebyla pouze zdánlivá. V souvislosti s lowcost aerolinkami totiž můžete narazit na řadu omezení. Ta potom spočívají v tom, že si za mnoho věcí, které u standartní letecké společnosti považujete za běžné, jednoduše připlatíte.

Různé nízkonákladové letecké společnosti tak mohou mít nečekané poplatky ti příplatky. Může to být třeba poplatek za odbavení kufru, což se ukáže jako problém velice rychle, necestujete-li pouze s příručním zavazadlem. Pokud už hovoříme o příručním zavazadlem, pozor si dávejte také na jeho povolené rozměry. Pokud se vám ale podaří dostat do přísných kritérií nízkonákladových aerolinek, může být cestování s nimi skutečně levnou záležitostí a jsou v tomto ohledu velmi výhodné třeba na krátkých trasách v rámci Evropy.

Na cestu buďte připraveni

Internet nám v současné době nabízí obrovské možnosti. Není to jen o tom, že si zde koupíte letenku, ale můžete si dopředu najít informace o vaší cestě. Vše si tak můžete velmi dobře naplánovat. Od koupě samotné levné letenky, až po ubytování. Spoustu věcí také prostřednictvím internetu vyřídíte. Samozřejmě bez problému také zabookujete hotel.

Dobré je mít představu o tom, co budete dělat, jakmile vystoupíte z letadla. Přímo na letištích lze mít už dopředu domluvené zapůjčení vozidla, protože zde funguje řada autopůjčoven. Dobře si ale rozmyslete, zda využijete jejich služeb, protože zpravidla mohou být dražší. 

Díky internetu si můžete také svou cestu velmi dobře naplánovat co do její samotné náplně. Můžete tak mít představu o tom, jaká místa stojí za to navštívit a co vše si pro to případně budete muset vyřídit a také co vás to bude stát.

Důležité je se kvalitně pojistit

Na cestách je velmi důležité, abyste byli připraveni na nečekané situace. To také do značné míry souvisí s přípravou na cestu. Proto rozhodně stojí za to si sjednat dobré pojištění na cesty. Cestovní pojištění online přitom nezískáte za výhodné ceny. Právě sjednání prostřednictvím internetu může mít na výslednou cenu nezanedbatelný vliv. V rámci pojištění je důležité mít pokryta rizika, jako jsou: 

  • Léčebné výlohy
  • Ztráta nebo poškození zavazadel

V některých případech se vyplatí sjednat také některá doplňková připojištění, což vždy závisí zejména na charakteru vaší dovolené. Pokud například plánujete provozovat rizikové sporty, je vhodné se připojistit také v tomto směru.

— komerční sdělení
Hlavní zprávy
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Koronavirus uvěznil malíře Kodeta na Floridě. Je otázkou, kdy se dostane zpět domů

Styl

Učte děti jíst příborem co nejdříve. Co zanedbáte, budete těžko dohánět

Dům a zahrada

Pokud si chcete pořídit kolo, zvažte, jaký typ se pro vás hodí. Každému sedí něco jiného

1. Miss Czech Republic Denisa Spergerová poletí do Londýna na Miss World

2. Kocián z Lunetic zase vyvádí. Kapela ho vyhodila

3. Herečka z Temného kraje má stejné příjmení, jako hvězda Ordinace. Musela to řešit

4. Zpěvačka Nelly má nový klip. Natáčení ale protrpěla

5. Aňa Geislerová se pochlubila novými vlasy. Je teď blondýna