Víte, co všechno vám mohou hodinky nabídnout? Využijete nejen chronograf

Klasické hodinky vám kromě stylu mohou nabídnout i zajímavé funkce.
27. dubna 2020 11:51 / pixabay.com
V současné době už hodinky nosíme v podstatě zejména jako módní doplněk. K tomu, abychom věděli, kolik je hodin, nám totiž ve většině případů stačí třeba mobilní telefon, který dnes už nedáme z ruky.

Dříve samozřejmě hodinky plnily nezastupitelnou úlohu ukazatele času, ale tato jejich role se poněkud posunula, a tak je dnes upozaděná. To však neznamená, že klasické hodinky vám kromě stylu nemohou nabídnout zajímavé funkce.

Styl i funkce v jednom

Funkcemi jsou dnes nabité především takzvané chytré hodinky, které však nikdy nebudou mít to, co může nabídnout klasika. Chytré hodinky jsou totiž více elektronickým přístrojem, který supluje náš mobilní telefon než něco, co nosíme na ruce kvůli eleganci a stylu. A také jsou tady vlastnosti, které řada chytrých hodinek ještě vůbec nenabízí, kdežto u hodinek klasických je to léta samozřejmostí. Je to třeba vodotěsnost hodinek, kdy minimálně základní vodotěsnost má většina modelů. Znamená to, že si tak můžete s hodinkami zpravidla bez problému mýt ruce a nemusíte je sundávat při běžných každodenních činnostech. Za všech okolností je to tak velmi praktické. Dále mohou klasické hodinky nabídnout například:

  • Chronograf
  • Datumovku

Pojem chronograf asi slyšel úplně každý. Pokud však nepatříte mezi úplné znalce hodinek, možná si hned na první dobrou ale nevybavíte, co se za tímto pojmem skrývá, a tak si pojďme říct co je to chronograf právě teď. Je to funkce, která vám umožňuje přesně měřit určité stanovené úseky. Právě proto jsou nejčastější funkcí chronografu stopky. Díky nim můžete stopovat čas s vysokou přesností, a to na setiny či dokonce tisíciny vteřiny. Vždy samozřejmě záleží od konkrétního modelu hodinek.

Trendové fashion kousky, které musíte mít

Hodinky podléhají módním trendům stejně, jako cokoliv jiného. Velmi populární a elegantní jsou třeba černé hodinky. Ty můžete kombinovat prakticky k libovolnému outfitu. Móda je zkrátka u hodinek velmi důležitý aspekt.

Právě proto se výrobou hodinek zabývají také nejrůznější světoznámé módní domy. Příkladem mohou být stylové hodinky Armani, které si tak oblíbila řada pánů. Ani pánové by se tak rozhodně neměli obávat nasadit si na zápěstí módní hodinky.

— komerční sdělení
Hlavní zprávy
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Zpověď moderátora Karla Kašáka: Drogy ani děcák rodičům nevyčítám, plním si své sny

Styl

Za socialismu obsahovala šunka jedovaté látky. Přišlo se na to náhodou

Dům a zahrada

Bernští salašničtí psi jsou díky své mírné povaze vhodnou volbou k dětem