Vyberte si správnou mikinu pro sebe či pro něj

Sportovní oblečení se stále více stává součástí neformálního stylu
19. července 2020 16:30 / answear.cz
Nejen milovníci fyzické aktivity se neobejdou bez správného oblečení. Sportovní oblečení se stále více stává součástí neformálního stylu, a proto získává na univerzálnosti. Mezi dostupným sportovním oblečením jsou v čele trička, bundy, kraťasy, ale také mikiny. Tyto výrobky jsou nejvhodnější pro venkovní trénink, protože poskytují teplo. Jaké mikiny pro muže a ženy najdete v obchodech?

Mikiny nejsou jen modely s jedním střihem. V současné době výrobci tohoto typu oděvů nabízejí svým zákazníkům různé styly, které budou nejen pohodlné, ale i vizuálně atraktivní. Mikiny získaly nový život a již se nespojují pouze s kalhotami. Stačí si vybrat vhodnou mikinu, kterou lze kombinovat s jakýmkoliv oblečením.

Dámské mikiny – jak vybrat?

Dámy oceňují praktičnost a všestrannost mikin. Nejčastěji používají mikiny při venkovním tréninku, např. Při běhu nebo na kole. Mikina je však užitečná i při cvičení v tělocvičně nebo ve fitness klubu. Dámské mikiny také hrají důležitou roli svrchního oblečení na výlety nebo procházky po městě. Ženy si mohou vybrat z modelů rouna, bavlny, bavlny kombinované se syntetickými vlákny nebo modely vyrobené pouze ze syntetických materiálů. Jaké typy dámských mikin si můžete koupit?

Mikiny se zipem - velmi praktické, zejména pro trénink. Pokud jste příliš zahřátá, lze ji snadno sundat.

Mikiny bez zipů - vypadají velmi dobře, zejména módní mikiny bez zipů s velkými rozměry, ale při sportu mohou být nepraktické. Můžete si vybrat uniformní mikiny s nápisy, výšivkou nebo se vzorem.

Mikiny s kapucí - velmi univerzální, protože mohou fungovat jako tréninková mikina a mikina na každý den. Hodí se nejlépe v chladnějších dnech, kdy musíte chránit hlavu, např. Před mrholením.

Mikiny Softshell - nejlepší pro běžce nebo cyklisty. Díky své speciální konstrukci dokonale chrání před větrem. Mohou být také izolovány další vrstvou, například rounem.

Pánské mikiny

Pánské sportovní mikiny jsou také nesmírně populární oblečení. Pokud mají být použity pro cvičení, měly by být vyrobeny z rychleschnoucího prodyšného materiálu. Pouze to zajistí pohodlí při cvičení, a to i v případě outdoorových aktivit za špatného počasí. Jaké pánské mikiny si můžete koupit v obchodech?

a) Mikiny s kapucí - velmi populární mezi muži, ideální pro chladnější dny. Během tréninku dobře fungují a odpovídají každodenním stylizacím. Správně v kombinaci se zbytkem skříně mohou nosit muži všech věkových skupin. Většina z nich je vybavena jezdcem.

b) Klasické mikiny - jedná se o modely bez kapuce, univerzálnější. Jsou vynikající alternativou k svetru nebo bundě.

c) Mikiny s kapsami - mezi nejvíce opotřebované modely patří tzv. klokanky s velkou přední kapsou. Jsou velmi funkční a jsou také vhodné pro každodenní procházky po městě nebo pro další výlety.

d) Mikiny Softshell - ideální pro milovníky outdoorových aktivit, např. běhání.

Bohužel, mnoho mužů dělá několik klíčových chyb při výběru mikiny. Jedním z nich je přesvědčení, že čím je mikina širší, tím lépe. To je mylná představa. Mikina musí být samozřejmě pohodlná, ale ne příliš široká. V takové mikině prostě vypadáte špatně a navíc může omezit vaše pohyby. Při výběru mikiny věnujte rovněž pozornost švům. Je třeba si uvědomit, že po nějaké době se začnou rozcházet. Volte proto pánské oblečení se skutečně kvalitním provedením.

— komerční sdělení
Hlavní zprávy
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Ve věku 59 let zemřela Hana Krampolová, skonala náhle manželovi v náručí

Styl

Pocení se v létě nevyhnete, ale můžete ho výrazně zmírnit

Dům a zahrada

Zavařujte v troubě, myčce, mikrovlnce. Je to jednodušší, než se zdá