Jak na vrásky bez Botoxu? Pomůže vám plazmalifting, lasery a kyselina hyaluronová

Jak na vrásky bez Botoxu?
24. dubna 2017 14:08 / Shutterstock
Metody omlazování pleti se bouřlivě vyvíjejí, a na moderních klinikách si dnes opravdu máte z čeho vybrat. Kromě botoxu se můžete rozhodnout pro odstranění vrásek s pomocí vlastní krevní plazmy, laserů nebo kyseliny hyaluronové.

Pravda o Botoxu

Na svých Beauty konzultacích se často setkávám s předsudky a obavami lidí z botulotoxinu (Botoxu). Domnívají se, že aplikace „jedu” odporuje jejich aktivní snaze o zdravý životní styl. Často také dodávají, že si nepřejí ztrátu mimiky a „umělou“ vizáž. Těmto klientům vysvětluji, že všechny látky mohou být jedem, avšak záleží na množství, v jakém jsou přijaty. Například, denně bychom měli vypít asi 2 litry vody. Ale 20 litrů by už mohlo zapříčinit vážné poškození zdraví.

Také botulotoxin je ze své podstaty jedem, ale v malém množství lékem pro organismus zcela neškodným, který v rukou specialisty dokáže zázraky. Pokud si k aplikaci botoxu vyberete specializovanou kliniku s kvalitně proškolenými lékaři, nikoliv kosmetický salón, ztráty přirozených rysů se rozhodně obávat nemusíte.

Přesto řada lidí Botox odmítá a přeje si odstranění vrásek jinými způsoby. Jako účinné alternativy Vám doporučuji plazmalifting, lasery či některý ze způsobů odborné aplikace kyseliny hyaluronové.      

Plazmalifting regeneruje kůži využitím vlastní krevní plazmy

Pokožka ztrácí pružnost v důsledku úbytku kolagenu. Přitom krev každého člověka obsahuje skvělé omlazující složky, nejen plazmu, ale i krevní destičky. Při zákroku zvaném plazmalifting či plazmaterapie se využívá vlastní krevní plazma, která stimuluje kolagenové buňky, čímž účinně omlazuje kůži.

Pokud se rozhodnete pro plazmalifting, specialisté Vám odeberou krev, od červených krvinek oddělí plazmu, k níž přidají krevní destičky, a pak ji aplikují do střední části pokožky obličeje, krku a dekoltu. Díky hojivým a omlazujícím účinkům krevní plazmy očekávejte do 2 týdnů mladistvější prozářenou pleť bez drobných vrásek.

V Brandeis Clinic vlastníme pokročilé přístroje na separaci plazmy od červených krvinek,  RegenPlazma a Angel. Důležité totiž je, aby v plazmě zůstal dostatek krevních destiček, protože podmiňují účinnost omlazení. Využitím centrifugy lze získat asi 5 000 krevních destiček na 1 litr krve. Technologie RegenPlazma přináší plazmu s průměrným obsahem 150 miliard destiček na 1 litr krve, a technologie Angel dokonce plazmu s ještě 15× více (!) destičkami.

Jistě Vás zajímají i ceny

Za jedno ošetření RegenPlazmou vydáte 5 900 Kč a za Angel 13 000 Kč. Efekt přetrvá několik měsíců, ale pro dlouhodobě mladistvý vzhled je ideální každoroční opakování zákroku.

Silnější ablační lasery vyhladí jednorázově až 50 procent vrásek

Vrásky Vám odstraní také několik druhů laserů. Jemnější neablační lasery je při jednom sezení zjemní zhruba o 15 procent, proto se klientům doporučuje několikeré opakování zákroku. Výhodou je pouze lehké zarudnutí pleti trvající zhruba následujících 24 hodin.

K dispozici jsou i silnější ablační lasery, které si jednorázově poradí až s 50 procenty vrásek. Avšak týden i déle musíte počítat s vedlejšími nežádoucími účinky, k nimž se řadí mokvání a silná zarudlost pleti.

Kliniky používající kvalitní přístroje účtují za jedno laserové ošetření celého obličeje u ablačního laseru 10 000 Kč až 15 000 Kč, a u neablačního laseru od 4 000 Kč do 10 000 Kč. Efekt omlazení pomocí laserů přetrvá 3 až 5 let.

Kyselina hyaluronová vyplní zevnitř i hluboké vrásky

Kyselina hyaluronová je tělu přirozená látka, kterou lze zevnitř vyplnit hluboké vrásky a rýhy, nejčastěji nosoretní vrásky a vrásky nad kořenem nosu. Zvětšují se jí také rty, tvarují výraznější lícní kosti a brada. Cena za jednu injekční aplikaci kyseliny hyaluronové  (Princess volume) činí 5 500 Kč. Účinek přetrvá 9 měsíců.

Řidšího typu kyseliny hyaluronové smíchané s vitamíny, minerály, peptidy a dalšími látkami se využívá u takzvané mezoterapie. Způsobem aplikace se podobá krevní plazmě a má i podobný omlazující účinek. Jedna injekce (Aqushine) stojí 2 750 Kč.

U další metody, SEYO TDA, se využívá technologie vysokého tlaku. Ošetření trvá jen půl hodiny a je pro klienta velmi příjemné, bez injekcí a nežádoucích účinků. S kyselinou hyaluronovou se do kůže vpravují také vitaminy a minerály. Cena jednoho ošetření činí 2 500 Kč a u nás ho prozatím poskytuje jen Brandeis Clinic. Pro žádoucí výsledek však potřebujete podstoupit 8 ošetření v prvním měsíci, a pak další alespoň jednou měsíčně.

Kyselinu hyaluronovou můžete dlouhodobě přijímat i jako doplněk stravy, například ve formě Diamod kolagen by Brandeis Clinic, který výrazně zlepšuje kvalitu kůže, nehtů, vlasů a kloubů. Efekt omlazení je však menší než u předchozích metod.

Autorka: Anna Brandejs, Brandeis Clinic

— komerční sdělení
Hlavní zprávy
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Karel Gott sdílel foto z tajné oslavy narozenin! Co fanouškům vzkázal?

Styl

Zákeřná rakovina hrtanu: Jaké příznaky byste neměli ignorovat?

Dům a zahrada

Odpuzovače zabrání škodám, které vaše kočky mohou doma nebo venku napáchat

1. Ivana Jirešová už měla dvě dovolené. Jaká je ale její vysněná destinace?

2. Druhý večer StarDance bude věnován Karlu Gottovi, který dnes slaví 80!

3. Ewa Farna se pochlubila, jak jí to po porodu sluší

4. Miley Cyrus v bikinách trochu chrastí kostmi

5. Saša Rašilov, Kristýna Kociánová a další ze seriálu Modrý kód a Krejzovi se nechali očkovat

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn