Nová zelená úsporám letos končí. Víte, na co ji lze využít?

Účelem projektu je snížit energetickou náročnost budov a zvýšit úspory domácností
📷
Další 2 fotografie v galerii
19. února 2021 12:30 / archiv klienta
Platnost programu Nová zelená úsporám se blíží ke svému konci. Nevěšte však hlavu! Až do posledního prosincového dne roku 2021 máte čas podat svou vlastní žádost o dotaci. Zjistěte, na co všechno můžete získat příspěvek od státu.

O programu Nová zelená úsporám jste už určitě slyšeli. V roce 2018 vypsalo Ministerstvo životního prostředí už třetí kolo pro získání dotací. Účelem projektu je snížit energetickou náročnost budov a zvýšit úspory domácností. Za jakých okolností však máte nárok na dotaci?

Dotace se vztahuje na stavbu či rekonstrukci

Pokud stavíte či rekonstruujete dům, zateplujete, vyměňujete okna a dveře nebo instalujete rekuperační systém, rozhodně si zažádejte o dotaci tohoto programu. Zelená úsporám v oblasti podpory A se vztahuje na všechny tyto úkony:

  • zateplení obvodových stěn, střechy, stropu a podlah,
  • výměnu oken a dveří,
  • odborný posudek a technický dozor,
  • zelené střechy,
  • využití tepla z odpadních vod,
  • venkovní stínicí techniku.

Myslete dopředu a využijte co nejvíce

K samotnému zateplení je výhodné využít rovnou i dotace na instalaci venkovní stínicí techniky. Do tohoto programu spadá například i produkty značky Minirol. Máte tak možnost získat finanční podporu na předokenní rolety nebo screenové clony. U typu rolet s ručním ovládáním dosáhnete na příspěvek 500 Kč/m2 stíněné plochy okna. Pokud si zvolíte spíše inteligentní automatické ovládání, podpůrná částka se zvyšuje na 1 000 Kč/m2.

Ušetřete až polovinu výdajů

Dotací výrazně ušetříte náklady – dohromady můžete dosáhnout až na 50 % částky z celkových výdajů, tedy až 550 000 korun. A to už je pořádný balík! Žádost o dotaci si podejte i v případě, že teprve plánujete některou z těchto oprav a úprav, nebo už jste ji absolvovali.
 
Nevíte, jak si o dotaci zažádat? Nebojte se, není na tom nic těžkého. Všechny důležité informace najdete na webových stránkách Nová zelená úsporám.

📷
2
fotografie
— komerční sdělení
Hlavní zprávy
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Češka, jejíž make-up dobyl Hollywood, slaví 88 let. Takhle krásně vypadá bez jediného estetického...

Styl

Džínové overaly milují módní tvůrci i ulice

Dům a zahrada

Jak uložit neskladné sportovní potřeby tak, aby nepřekážely a nezatuchly