Chcete mít krásnou pleť, nehty a vlasy? Postačí jen pestrý jídelníček

Látky pro lidské tělo nezbytné je možné hledat v nejrůznějších potravinách
09. června 2017 10:09 / Shutterstock
Která žena by nechtěla mít krásnou pleť, nehty a vlasy? Asi každá a mnohdy po tom tíhnou i pánové. Skutečnost je ale bohužel většinou úplně jiná. Jakousi klasiku přestavuje suchá pleť a pokožka.

Patrné jsou i skvrny pigmentového charakteru a anebo jiné vady na kráse. Vždyť jen zdánlivě obyčejný opar může představovat problém, jenž se řeší i několik týdnů. Spousta neduhů má své opodstatnění a většina bohužel tkví v nesprávném stravování. Nevyvážený jídelníček dokáže v negativním slova smyslu bohužel doslova divy. Právě proto se vyplatí jíst zdravěji a trochu svůj dosavadní životní styl upravit. Jak na to? Vcelku jednoduše, a to dodáváním našemu organismu důležitých látek. Které skutečně potřebuje? Tím se budeme zabývat v následujících řádcích.

Vitaminy a minerály alfou i omegou

Asi každý vám řekne, že dostatek vitaminů a minerálů v lidském těle je patrný na první pohled. Člověk je jednak nohem vitálnější a jednak také perfektně vypadá. Nejčastěji se v souvislosti s pletí hovoří o vitaminu A, který ji dokáže efektivně omladit. Vitamin E zase umí zklidnit pokožku a má prokazatelné antioxidační vlastnosti. Pro projasnění pokožky je nezbytný vitamin C. Zapomínat bychom ovšem neměli ani na esenciální mastné kyseliny, případně prky typu křemíku, zinku či selenu. Tyto látky jsou běžné ve standardních potravinách, jako jsou listová zelenina, ryby, anebo ořechy či celozrnné obiloviny. 

Pestrý jídelníček jako základ

Nesmírně důležitý je především pestrý jídelníček. Pokud se zaměříme kupříkladu na pigmentové skvrny na pokožce, tak ty jsou zapříčiněny absencí nebo sníženým množstvím beta-karotenu. Jeho zdrojů přitom známe velké množství. Jsou jimi například papriky, rajčata, mango anebo sladké brambory - batáty. Jídelníček ale musí být maximálně pestrý, protože potřebujeme i spousty jiných látek. Proto se vyplatí vsadit na sezonní zeleninu i ovoce a také na kvalitní drůbeží či hovězí maso. V neposlední řadě musí být nedílnou součástí pestrého zdravého jídelníčku i ryby!

Nejíte maso? Nahraďte jej!

Člověk je možná od přírody všežravec, nicméně spousta lidí prostě a jednoduše maso a výrobky z něj nemusí. Vegetariáni ani vegani se ale touto situací nijak výrazně trápit nemusejí, existuje totiž spousta potravin, jež potřebné látky obsahují také. Jako kvalitní náhražka masa mohou sloužit jak obiloviny, tak i luštěniny anebo výrobky pocházející ze sóji. Nesmí logicky chybět ani spousta zeleniny a ovoce.  

V čem tedy hledat potřebné vitaminy?

Látky pro lidské tělo nezbytné je možné hledat v nejrůznějších potravinách. My se pro přehlednost podíváme ve kterých.

Vitamin D

Jedním z velmi bohatých zdrojů tohoto vitaminu je sluneční záření. Jinak jej ale nejdeme také kupříkladu v banánech či avokádu.

Vápník

Lidský organismus se bez něj prakticky neobejde a především kosterní aparát či zuby jej nesmírně potřebují. Jako jeho hlavní zdroj slouží především zelená zelenina, případně ořechy. Najdeme jej obsažený také v chia semínkách anebo tofu.

Železo

Máte rádi luštěniny? Pokud ano, tak s největší pravděpodobností netrpíte nedostatkem železa. Obsaženo je nicméně také v sezamu nebo čínském zelí. Spoustu železa najdeme také ve špenátu.

Vitamin B12

Této vitamin je nedílnou součástí všech sójových výrobků, mořských řas, ale také kvasnic. Není od věci čas od času využít také kysaného zelí, v němž jej najdeme také.

Omega-3 nenasycené mastné kyseliny

Jestliže využíváte v kuchyni ořechy, pak budete mít i dostatek Omega-3 nenasycených mastných kyselin.

Prakticky všechny potraviny lze dnes koupit i přes internet, případně jako součást některých doplňků stravy. Ty lze koupit se slevovými kupony, jež se nachází na Buykers.com, za skvělé ceny.

— komerční sdělení
Hlavní zprávy
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Karel Gott sdílel foto z tajné oslavy narozenin! Co fanouškům vzkázal?

Styl

Zákeřná rakovina hrtanu: Jaké příznaky byste neměli ignorovat?

Dům a zahrada

Odpuzovače zabrání škodám, které vaše kočky mohou doma nebo venku napáchat

1. Ivana Jirešová už měla dvě dovolené. Jaká je ale její vysněná destinace?

2. Druhý večer StarDance bude věnován Karlu Gottovi, který dnes slaví 80!

3. Ewa Farna se pochlubila, jak jí to po porodu sluší

4. Miley Cyrus v bikinách trochu chrastí kostmi

5. Saša Rašilov, Kristýna Kociánová a další ze seriálu Modrý kód a Krejzovi se nechali očkovat

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn