Natíráme venkovní kovové zábradlí: Nenechte se zmást těmito 4 mýty!

Nanášení nátěru na kovové zábradlí má svá specifika
01. července 2017 06:10 / Shutterstock
Nanášení nátěru na kovové zábradlí má svá specifika. Aby Vám nový nátěr sloužil dlouho, je třeba dodržovat technologické postupy a nenechat se svést z cesty mýty, které o natírání venkovního kovového podkladu kolují.

1. Nátěr je vhodné nanášet odpoledne

V souvislosti s nanášením nátěrů se často říká, že je vhodné jej provádět odpoledne, kdy jsou pro tuto činnost nejlepší povětrnostní podmínky. Ano, nanášení barvy na kovové zábradlí je vhodné provádět za nízké vlhkosti vzduchu a při teplotách kolem cca 20 °C. Ovšem, pokud budete plot natírat během horkých letních dnů, a navíc ještě na přímém slunečním světle, hrozí vám, že se podklad příliš zahřeje a barva Vám tak bude schnout doslova pod rukama, což s sebou nese řadu komplikací.

Venkovní zábradlí natírejte v polostínu a s prací začněte již dopoledne tak, abyste velkou část práce měli hotovou v době, kdy sluneční záření není tak silné a teploty vysoké.

2. Je třeba odstranit původní nátěr

V případě, že je původní nátěr soudržný a podklad není napaden rzí, není nutné jej odstraňovat. Původní nátěr pouze zbavte nečistot, mastnoty a nechejte uschnout (v případě, že jste jej čistili vodou).

3. Dva druhy nátěru jsou povinnost

Použití základního a vrchního nátěru není nutné, použít můžete i tzv. jednošichtovky, které kov ochrání před korozí a následky nepříznivých povětrnostních podmínek. Ovšem pozor, pouze za situace, kdy si vyberete kvalitní barvu, kterou následně nanesete dle doporučení na obalu. Použít můžete například PRIMALEX jednovrstvou barvu 3v1, která je určená speciálně k přímým nátěrům kovů ve venkovním prostředí. PRIMALEX jednovrstvá barva 3v1 spojuje vlastnosti základního antikorozního nátěru a vrchní barvy a nanést jej lze jak na ocel, hliník a měď, tak i na pozink.

V případě, že se rozhodnete aplikovat dva druhy nátěru, tj. základní antikorozní nátěr a vrchní nátěr, použijte PRIMALEX Základní barvu či PRIMALEX Antikorozní barvu a dle požadavků na výsledný vzhled PRIMALEX Vrchní barva lesk, PRIMALEX Vrchní barva mat či PRIMALEX Vrchní barva lesk/pololesk.

4. Na barvě nezáleží

Nekvalitní barvy na kov mohou měnit barvu – žloutnout. Zároveň, každý typ kovu má jiné vlastnosti a tomu je nutné přizpůsobit výběr barvy. Například hliník je „nevděčný“ materiál, který se natírá velmi těžko a je tak vhodné na něj aplikovat barvy určené právě pro tento typ podkladu. Svá specifika mají i pozinkovaný plech, měď a ocel.

Svůj záměr natřít venkovní kovové zábradlí tedy konzultujte s odborníkem a nechejte si od něj doporučit vhodnou barvu. Pak budete mít jistotu, že Vám radost z nového nátěru vydrží řadu let.

— komerční sdělení
Hlavní zprávy
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Seriálová hvězda Aneta Krejčíková předvedla, jak kojí svého měsíčního syna Bena

Styl

Účinky pomerančové kůry, o kterých jste neměli ani tušení

Dům a zahrada

Jak využít silikonové formičky jinak než k pečení

1. Hvězda z Lásky nebeské rozsvítí vánoční výzdobu v Praze

2. Kristýna Leichtová se pochlubila dcerkou

3. Míša Maurerová se už chystá na porod

4. Exmilenka Langerové se teď tulí ke svému o generaci staršímu příteli

5. Vojta Dyk a Patricie Fuxová v Lásce z Kateřinic