Bezpečný výběr nebankovní půjčky v kostce

Spousta lidí potřebuje expresně peníze
12. září 2018 08:08 / Shutterstock
Nebankovní půjčky se v posledních letech staly doslova fenoménem, bez něhož si dnes finančnictví ani nelze představit. Rozhodně se nejedná pouze o tuzemskou záležitost.

Prakticky kdekoli v zahraničí se s nimi lze bez problémů setkat. Mohou být v každém případě skvělým pomocníkem, ale také mnohdy jakousi cestou do dluhové pasti.

Pokud i vy aktuálně uvažujete o finanční injekci, již byste chtěli řešit tímto způsobem, zbystřete a hlavně pečlivě vybírejte. Pokud chcete pomoct, tak nepřestávejte číst. My se totiž na volbu optimální nebankovní půjčky soustředíme v tomto článku. 
Bez srovnání se neobjedete
 
V každém případě! Pokud nakupujete nějaké dražší zboží, prakticky vždy si porovnáváte ceny u konkurenčních prodejců. To samé by se mělo řešit i u půjček. Srovnat i dnes úvěry naštěstí není nijak složité. Vždyť na internetu už najdeme veškeré informace, které se jich týkají. Už není ani nutné hledat informace pouze na stránkách poskytovatelů. Přímo na internetu se nachází spousta stránek, kde jen zadáte výši půjčky a dobu splácení. Poté vám vyjdou ty úvěry, které jsou aktuálně nejvýhodnější. Vy si následně s klidným srdcem o některý z nich zažádáte, a to klidně i online. 

Úroky jsou důležité, ale nenaznačí všechno

Hned na počátku si zjistíte úrokovou sazbu konkrétního úvěru. Všechno v pořádku, nicméně nesmíte podlehnout tomu, že by se mohlo jednat o jeden jediný ukazatel kvality a validity půjčky. Jakákoli klasická nebo rychlá půjčka bez doložení příjmu se vyznačuje ještě dalšími charakteristikami poukazujícími na její kvalitu. Typickým příkladem je především RPSN, tedy roční procentuální sazba nákladů. Jde fakticky o ukazatel pojímající veškeré náklady, jež jsou spojené s výdaji za půjčku. V úrocích jsou zakomponovány mimo jiné také poplatky spojené s vedením úvěrového účtu a také třeba s dalšími záležitostmi.
Víte, že na půjčku skutečně máte?
 
Možná se tato otázka zdá jako banální. Opak je ovšem pravdou. Spousta lidí potřebuje expresně peníze, a tak si požádají o půjčku, získají ji, nicméně následně zjistí, že nejsou schopni dostát splátkám stanoveným ve splátkovém kalendáři. Už před samotnou realizací úvěru bylo ovšem více než jasné, že daný žadatel na splácení nebude mít dostatek peněz. Mnohem lepší je promyslet si všechno dopředu a až následně vybírat půjčku, případně jiné řešení. 

Půjčí vám vůbec?

I v tomto ohledu je zapotřebí být velmi obezřetný. Ani nebankovní společnosti už nepatří mezi poskytovatele, kteří by při žádosti o úvěr museli vyhovět úplně každému žadateli. Naopak, velmi dobře si vybírají, komu půjčku nabídnou a koho naopak odmítnou. Nejčastěji si samozřejmě kladou podmínku v podobě poskytnutí výše aktuálního příjmu žadatele. Důležitá je pro většinu nebankovních finančních institucí taktéž bezdlužnost potenciálního klienta. Dlužni bychom neměli zůstat ai konkrétní úvěr. Dorou volbou je kupříkladu půjčka od Zaplo.

— komerční sdělení
Hlavní zprávy
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Ve věku 59 let zemřela Hana Krampolová, skonala náhle manželovi v náručí

Styl

Pocení se v létě nevyhnete, ale můžete ho výrazně zmírnit

Dům a zahrada

Zavařujte v troubě, myčce, mikrovlnce. Je to jednodušší, než se zdá