Veterináři varují před odpudivým zápachem z úst psů a koček a radí jak na něj!

 Hobby 
22. června 2015 03:00 / Komerční sdělení
📷
2 fotografie v galerii
Pro psy a kočky je zubní kámen nebezpečný, varují veterináři archiv
Kdekdo chová doma psa nebo kočku a často od příbuzných či známých slýchá, jak tomu mazlíčkovi zapáchá z „huby“. Málokdo ale tento problém řeší. Přitom může jít o velmi zásadní problematiku, která zvíře může stát i život a před níž varuje i veterinářka MVDr. Tereza Šnepová.

Paní doktorko, co způsobuje ten ne příliš příjemný zápach z úst psů a koček?
Jedná se o zubní plak a zubní kámen. Někdy i o bolavé a někdy bohužel i hnisající, krvácející a bolavé dásně. Je to velmi podobné jako u nás u lidí.

Proč je zubní kámen tak velkým problémem?
Zubní kámen zdaleka není jen kosmetický problém, jak si mnozí lidé myslí. Je vždy provázen zánětem dásní a závěsného aparátu zubu, pro zvíře je často tento proces bolestivý, může dojít až ke ztrátě zubu. Kromě toho velká množství bakterií se neustále uvolňují do krevního oběhu, tím zatěžují imunitní systém a mohou způsobit infekci ve vzdálených orgánech, jako jsou srdce, játra, ledviny… Pro majitele je samozřejmě obtěžující často velmi intenzivní zápach z tlamy.

Co tedy můžeme proti zubnímu kameni, zubnímu plaku, ale i zápachu z tlamy dělat?
Nejúčinnějším opatřením je pravidelné důsledné čištění zubů. To se snadno poradí, ale hůř dodržuje… Předpokládá to dobrou spolupráci majitele a zvířete, trpělivost a určitou disciplínu. Co si budeme povídat, někdy je člověk v dnešní době rád, že stihne vyčistit zuby sám sobě :-) Alternativou či možným doplňkem na trhu je přípravek ALAVIS PlaqueOff, který zabraňuje vzniku zubnímu plaku a kameni a již vzniklý zubní kámen narušuje, takže se poté snadněji odstraňuje.

To zní zajímavě a co to ten ALAVIS PlaqueOff vlastně je?
Přípravek je usušená mořská řasa, která obsahuje vysoké množství fukosy, která právě významně potlačuje růst bakterií a tím zabraňuje vzniku a rozvoji zubního plaku, zubního kamene a tím zánětu a zápachu z tlamy.

Jak se přípravek podává, je to tedy snazší než čištění zubů?
Podávání tohoto přípravku je určitě snazší než čištění zubů, protože tato malá odměrka se nasype na krmení, ať granule či konzervu a přes zažívací trakt se účinná látka dostane do krve a z ní pak do slin, kde působí proti zubnímu kameni a zubnímu plaku.

Za jak dlouho uvidíme nějaké zlepšení?
První známky účinku majitel postřehne tak, že zhruba po 14 dnech přestává psovi či kočce cítit z tlamy. Narušování zubního kamene nastává v rozmezí 3- 8 týdnů, přičemž přípravek by se měl podávat dlouhodobě pro potlačování vzniku zubního plaku i kamene.

A v jaké formě lze výrobek zvířeti podávat?
Buď je možné používat sypkou formu, kdy se prášek nasype přiloženou odměrkou na krmení a také je možné podávat granulky Dental Bites s obsahem mořské řasy. Je to vhodný doplněk k péči o zuby a to formou pamlsku, který může být použit jako odměna pro psa či kočku. Dávkování je podle velikosti psa nebo kočky.

Kde lze přípravky zakoupit?
Přípravek je běžně dostání v ordinacích veterinárních lékařů a můžete objednat i na eshopu www.alavis.cz
— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Celý svět zasáhla zpráva o rakovině princezny Kate. Její mladší bratr James zveřejnil dojemný vzkaz a...

Styl

Díky mimořádně vysokému množství hořčíku dokáží koupele v epsomské soli ulevit od depresí, bolesti a...

Tech

České zbrojovky jedou naplno, nyní získaly technologii systému automatického granátometu MK 47