Nebojte se IPL epilace: Jaké jsou nejčastější mýty?

 Styl 
19. května 2023 12:25 / Komerční sdělení
📷
4 fotografie v galerii
Jak na práci s epilítorem? TrueLife
Hladkou kůži bez pichlavých chloupků by si přála snad každá žena. Nalijme si čistého vína: je něco víc otravnějšího než neustálé holení? Hlavně přes léto kvůli tomu stráví člověk v koupelně o mnoho víc času. Naštěstí ale existuje metoda, díky které už o hladkých nohách (a nejenom nohách) nemusíte jen snít, ale stát se jejich hrdou majitelkou. IPL epilace je jednoduchá a bezbolestná, je třeba ale dodržovat pravidla a nevěnovat pozornost mýtům, které o ní kolují.

Určitě to znáte. Ráno spěcháte, oblékáte si sukni, když v tom zjistíte, že vaše nohy zdobí nevzhledné černé štětinky. Musíte se jich zbavit, což vám zabere několik drahocenných minut. Do práce přicházíte pozdě, s oholenými nohami, na kterých však v závěru dne bude opět strniště. A na druhý den vás to čeká nanovo. 

Tohoto problému vás snadno zbaví epilátory s funkcí IPL, které fungují na bázi intenzivního pulzního světla. Zábleskem epilátoru proniká světlo chloupkem, čímž se zahřeje melanin na vysokou teplotu. Tím dojde k jeho zneaktivnění, a poté v průběhu několika týdnů k vypadnutí. Zhruba po 12 týdnech pravidelného ošetřování byste již měli pozorovat výrazný úbytek chloupků v ošetřovaných oblastech, zbylé chloupky budou jemnější a světlejší. Následně se můžete pustit do udržovací fáze, kdy jej stačí používat zhruba 1 za měsíc anebo dle individuální potřeby. 

 Jak se IPL epilátor používá?

Je to jednoduché. Jen vždy dodržujte pokyny výrobce.

1. Oblast těla, kterou chci epilovat je první třeba velmi důkladně oholit žiletkou.

2. Po oholení vyberte nástavec vhodný na konkrétní část těla, kterou chcete epilovat.

3. Jakmile epilátor zapnete, zvolte si intenzitu záblesků nebo to nechte na senzoru, který vše nastaví sám podle odstínu vaší pokožky a chloupků. A pak už můžete začít.

Hlavně opatrně!

IPL epilátory nejlépe fungují na světlé pokožce s tmavými chloupky. Pro lidi, kteří mají světlé, rezavé nebo šedivé ochlupení by nemusely mít kýžený efekt. Rozhodně se ale při IPL epilaci vyhněte oblastem na těle, kde máte pihy, tetování, vousy a sliznice jsou také tabu. V těchto partiích hrozí riziko popálení. Jinak s IPL epilátory můžete ošetřit prakticky celé tělo - oblast bikin, nohy, ruce, podpaží i obličej, avšak IPL epilátorem nemiřte nad lícní kosti a vždy se před použitím nezapomeňte oholit. 

Hladká pokožka bez bolesti

Doby, kdy se ženy, které zatoužily vyzkoušet IPL metodu, obávaly bolesti, jsou už dávno pryč. Tento způsob epilace zvládne každý v pohodlí domova. Například IPL epilátor TrueLife BELLE IPL E5 se pyšní technologií SensCool®, která hned po problesknutí světla kůži ochladí. Máte-li pokožku jakkoli podrážděnou, odřenou nebo třeba trpíte nějakým zánětem, s epilací tohoto typu počkejte, až budete zase fit. A nezapomeňte, že po epilaci byste pokožku neměli vystavovat sluníčku. Pokud tedy chcete být sametoví už přes léto, začněte s epilací na jaře nebo ještě dřív.

Boříme mýty

  • Chloupky vám už nikdy nenarostou zpátky

To, bohužel, není pravda. Chloupky se vždy navrátí, protože IPL epilace nepůsobí na kořínky. Můžou být ale slabší a případně vám mohou začít samy vypadávat. Každopádně je dobré ze začátku epilovat opravdu poctivě, pravidelně a často. Časem se vám aktivní start vyplatí a budete moct hladkou pokožku epilací udržovat jen jednou za čas.

  • Za IPL epilátor utratíte majlant a sežere vám to horu času

Samozřejmě za IPL epilátor budete muset zaplatit jednorázově určitou sumu. V dlouhodobém horizontu se však tato investice vyplatí. Představte si, kolik návštěv kosmetického salónu byste museli absolvovat, abyste byli spokojeni s výsledkem? Navíc pokud si domů pořídíte vlastní IPL epilátor budete ho moci využívat kdy se vám zamane a nebudete muset nikam docházet a složitě ladit termíny s kosmetičkou. Kvalitní domácí epilátory navíc disponují vysokou kapacitou žárovky, a to až 600 000 záblesky, což znamená, že by měly vydržet i více než deset let. Počáteční investici můžete snížit i sdílenou investicí a pořídit si jej „na půl“ třeba s kamarádkou. 

  • Rakovina, neplodnost a další

Testy nikdy neprokázaly jakoukoliv závadnost IPL epilace na lidský organismus. Každopádně jako těhotné nebo kojící byste se měly tomuto druhu odstraňování chloupků vyhnout. Nikdo totiž ještě testy tohoto druhu neabsolvoval, proto používání přístrojů v tomto období není výrobci doporučeno.  

  • IPL epilace není určena pro muže

Je! Také je zde ale možnost, že výsledky nebudou úplně dokonalé. Na trhu však existují IPL epilátory, které si s mužským ochlupením, které je tvrdší a hustší než u žen, umí poradit.

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Denisa Nesvačilová vytasila svoje dlouhé nohy v pánském časopise, zatímco opilá Vignerová vykasala sukni

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Dům a zahrada

Připravte domácí hnojivo ze zbytků, které by skončily v koši. Banánové slupky jsou bohaté na živiny a...