Kdy je zapotřebí vyměnit stěrače a jak na to

 Auto 
18. prosince 2018 10:11 / Komerční sdělení
📷
1 fotografie v galerii
Životnost stěračů se pohybuje okolo nějakých 10 000 kilometrů Shutterstock
Výměna stěračů se řadí mezi tradiční údržbové činnosti související s provozem automobilu. Najdou se majitelé vozů, kteří mají stěrače na svém autě velmi dlouhou dobu a prakticky jejich stav neřeší. Přistoupí k tomu až v momentu, kdy stěrače očividně nestíhají a sklo je po setření stále poměrně nečisté a plné vody.

My se v následujících řádcích zaměříme na to, kdy je zapotřebí stěrače vymanit, co na to říkají odborníci, také přidáme situace, kdy se stěrače hodně ničí, a nezapomeneme dát ani tipy při pořízení nových!

Co na to odborníci?

Ti se jen tak neshodnou a hovoří o tom, že stěrače by se měly měnit v podobných intervalech jako olej, filtry a jiné další spotřební součásti vašeho vozu. Mnohdy se řeší výměna stěračů i dvakrát do roka. Tato frekvence je nicméně vcelku přehnaná. Stejně tak nesmíte nechat všechno dojít až k bodu, kdy budou stěrače doslova dřít sklo. Obecně platí, že životnost stěračů se pohybuje okolo nějakých 10 000 kilometrů. Ideální je kontrolovat stav gum a podle toho se zařídit. 

Jak stěrače velmi rychle zničíte?

Vcelku jednoduše. Najít lze hned několik činností, jež povedou zaručeně k jejich postupné likvidaci. Tradičně se jedná o moment, kdy se stěrače používají jako alternativa ke škrabce na sklo. Zapomeňte také na stírání na sucho, když je špinavé okno. Pokud budete odtrhávat přimrzlé stěrače z oken, zpravidla se také setkáte s jejich velmi rychlou degradací. To samé platí i vaše ignorace toho, že budou dělat na oknech šmouhy.

Jak vybrat optimální stěrače?

Samotná výměna stěračů může probíhat dvěma způsoby. Tím prvním je nákup kompletně celého nového stěrače. Chcete-li ušetřit, můžete koupit jen gumovou část. Její výměna není složitá a zvládne ji i úplný laik. Jinak nešetřete peníze a kupte si originální stěrače Škoda Octavia, případně jinou značkovou variantu. Pozor si dejte zejména na správnou délku stěračů. U většiny vozů je specifická. Výbornou volbou jsou oproti ramínkovým takzvané flat stěrače.  

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Rihanna si rodinného života asi moc neužije. Zpěvák ASAP Rocky, se kterým má syna, byl obžalován za...

Styl

Jeseteří úplněk ve znamení Vodnáře vyvolá touhu po svobodě a lehkomyslnosti

Dům a zahrada

Lesní jahody lze pěstovat i na balkoně. V kvalitní půdě s mírně kyselým pH vám porostou dokonce lépe...