Jak odnaučit svou kočku škrábat nábytek

 Hobby 
21. února 2021 16:08 / Komerční sdělení
📷
1 fotografie v galerii
Proti škrábání je potřeba zasáhnout včas a odhalit důvod absolutimages/Shutterstock.com
I ta nejroztomilejší kočička je pořád kočkovitá šelma, to je dobré mít na paměti. Škrábání patří k jejich přirozenosti a základním instinktům. V přírodě si takto obrušují a zkracují drápy, zbavují odumřelých buněk a označují své teritorium. Věřte, že pokud vaše kočka škrábe nábytek, nedělá to proto, aby vás rozčílila či se vám pomstila. Také nepočítejte s tím, že je kočku možné učit, jak se učí pes nebo jí dokonce trestat. Ona nebude rozumět tomu, proč jí káráte.

Proti škrábání je potřeba zasáhnout včas a odhalit důvod. Jedním z důvodů může být fakt, že nemáte škrabadlo pro kočky. Místo něj bude tedy hledat náhradu. Mohou to být nohy nábytku, vaše postel či sedací souprava. Prvním z klíčových bodů je tedy škrabadlo pro kočky, které bude vhodně umístěné. Pokud jej máte, ale kočka si chodí drápy brousit jinde, zkuste jej přestěhovat na jiné místo. Co ještě můžete udělat? 

Udělejte místo na okenním parapetu 

Kočky milují okenní parapety a dokáží tam trávit mnoho hodit. Sledují ptáčky, veverky nebo si jen vyhřívají kožíšek na sluníčku, pospávají. Dejte ji tam nějaký polštářek, ať je její pobyt na okenním parapetu příjemnější. Pozor na jedovaté kytky. Pěstovat můžete i kočičí trávu. Kočky mnohdy škrábou nábytek i z nudy. Pozorování z okna ji zabaví na velmi dlouhou dobu. 

Odpuzovače pro kočky 

Jestliže máte škrabadlo, kočička má přístup k oknu a přesto vám ničí nábytek, zkuste použít tzv. odpuzovač koček ve spreji. Jednoduše místo, kde chodí kočka brousit své drápy nebo značkovat,  postříkejte. 

Ochrana nábytku před kočičími útoky 

Existují i ochranné pomůcky na nábytek, kdy umístíte škrabací tabuli například na stěnu či po stranách sedací soupravy. Také je možné koupit sysalový provaz v klubíčku a omotat jim nohy nábytku. Kočka sice bude stále chodit na to stejné místo, ale nábytek tak ochráníte. Nikdo netvrdí, že soužití s kočkou nepřináší i nějaké ústupky.  Skvělou ochranou je i nalepení silné lepicí pásky na místa broušení drápků. Kočce se lepicí páska líbit nebude. 

Pořiďte kočce hračky 

Aby se kočka nenudila, pořiďte ji hračky. Věřte, že nemusíte utrácet. Kočky milují obyčejné věci. Dáte-li ji k dispozici krabici, bude velmi šťastná. Do krabice můžete vyřezat i otvory, aby si různě prolézala. 

Láhev s vodou 

Kočky vodu moc nemusí. Jestli něco zabírá, pak je to rozprašovací nádoba s vodou. Tím dáte kočce jasně najevo, že její škrábání není přípustné. Přitom ji vlastně nijak netrestáte. Jakmile začne škrábat drápy tam, kde nemá, postříkejte jí trochu vodou. Ovšem používejte stříkací láhev pouze v těchto okamžicích, aby si kočka dala dohromady souvislost. Budete-li láhev používat i jindy, spojí si tuto nepříjemnost s vámi. A to nechcete. Klíčem je, aby si spojila láhev s vodou a škrábání na nesprávném místě. 

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Rihanna si rodinného života asi moc neužije. Zpěvák ASAP Rocky, se kterým má syna, byl obžalován za...

Styl

Jeseteří úplněk ve znamení Vodnáře vyvolá touhu po svobodě a lehkomyslnosti

Dům a zahrada

Lesní jahody lze pěstovat i na balkoně. V kvalitní půdě s mírně kyselým pH vám porostou dokonce lépe...