Generátory ozónu

Generátory ozónu fungují jako účinné odstraňovače nepříjemných pachů
📷
Další 1 fotografie v galerii
20. dubna 2020 12:06 / expondo.cz
Všechny pokoje, ve kterých každý den pobýváme, vyžadují systematické větrání. To platí také pro automobily. V době klimatizace prakticky neotevíráme okna, což může vést k tvorbě nepříjemných pachů, plísní a dokonce i bakterií ve vozidle či v domácnosti. Až donedávna byla dezinfekce interiéru vozidla možná pouze v čistírnách klimatizace, kde ozonace je obvykle součástí servisního balíčku. Vlastní generátor ozonu si však můžete pořídit i domů. Co to je a jak funguje?

Generátory ozónu Ulsonix

Generátory ozónu Ulsonix fungují jako účinné odstraňovače nepříjemných pachů. Tyto moderní generátory ozónu pomohou při dekontaminaci sanitek i v místnostech, kde je potřeba odstranit nežádoucí zápach. Ozonu vyrobí až 10 000 mg/hod. Díky nízké hmotnosti a praktické rukojeti je snadno přenesete kam potřebujete. Ventilátor ozon rozprostře rovnoměrně do prostoru a tak snadno odstraní i škodlivé plísně. Jsou vhodné zejména do domácností, kde žijí alergici. Pořídíte je na https://www.expondo.cz/ozonove-generatory/.

Co je to generátor ozonu?

Generátor ozonu je zařízení, které produkuje ozon. Ačkoli pro ozonizaci vzduchu není potřeba žádné další příslušenství, pro ozonaci potravin nebo vody jsou zapotřebí difuzory a další trubice. Generátor ozonu je vybaven difuzéry a ozonizačními trubicemi.

Co je to ozon?

Ozon (O3) je tří atomová forma kyslíku se silnými dezinfekčními vlastnostmi. Při vysokých koncentracích může dráždit dýchací cesty a sliznice. Proto je důležité být umírněný a nevdechovat ho v jeho čisté podobě. Co ho odlišuje od kyslíku, který dýcháme, je struktura molekul. Pokud jde o ozon, skládá se ze tří atomů kyslíku, nikoli ze dvou, jako je tomu u kyslíku. Ozon nepředstavuje riziko pro životní prostředí. Proces ozonace trvá asi 30 minut, takže po každém čistění interiéru vozidla nebo místností v domě je nutné důkladné větrání. Ozon se používá pro sterilizaci místností, což z něj činí mnohem účinnější prostředek než například chlor, který zanechává nepříjemný zápach a je škodlivý pro živé organismy.

Ozon se přirozeně vytváří v atmosféře. Důvodem je ultrafialové sluneční záření. Vzniká také během úderů blesku. První fotochemická a druhá bioelektrická reakce jsou reprodukovatelné za laboratorních podmínek. Prvním způsobem, jak získat O3, je použití čistého ultrafialového záření s vlnovou délkou 254 nm. Druhým je kovový výboj, který spočívá v umístění kovového pletiva mezi dva dielektrika a přivedení vysokého napětí na něj. Obě tyto metody způsobují štěpení molekul kyslíku na jednotlivé atomy, které, když jsou připojeny k neporušeným částicím, vytvářejí triatomové varianty O3. Vzhledem k rychlému přechodu zpět do diatomické formy není ukládání ozónu možné. Aby bylo možné tento plyn využít, musí být vyroben na místě. Toto mají za úkol generátory ozónu nazývané také ozonátory.

Využití

Tři atomová forma kyslíku našla řadu možností využití při udržování čistoty a dezinfekce různých místností. Díky generátorům ozonu se můžete rychle a snadno zbavit mnoha typů znečištění, a to i těch, které nejsou pouhým okem neviditelné. Především díky svým dezinfekčním vlastnostem dokonale ničí mnoho druhů bakterií a virů.

Odstraňuje všechny druhy alergenů, jako jsou roztoče, plísně a houby, které se nejčastěji vyskytují ve ventilačních kanálech vozidla. Ruční čištění vnitřních částí proudu vzduchu podobným způsobem je prakticky nemožné, ale zavádění ozonu do vzduchu uvnitř místnosti za nás udělá vše, dosáhne i nejhlubších rohů. Odstranění bakterií a choroboplodných zárodků z interiéru automobilu a klimatizačního systému není jedinou výhodou pravidelného používání ozonátoru.

Ozon odstraňuje nepříjemné pachy, které mohou být nasáknuty v čalounění a dokonale odbourává cigaretový kouř a nezanechává po něm žádné stopy. Ozon proniká hluboko do struktury čalouněných křesel a oxiduje bakterie uvnitř nich i nepříjemné pachy, které je často jednoduše nemožné odstranit tradičními metodami.

Výběr generátoru ozonu

Při výběru generátoru ozonu si můžeme vybrat interní nebo externí variantu. První z nich je obvykle menší a během ozonizace ho umístíme dovnitř místnosti či automobilu a poskytujeme pouze energii. Vnější varianta je často méně užitečná, ale není nutné ji vkládat do daného interiéru. Ozón dodáváte pomocí trubky třeba přes okno.

Při nákupu takového zařízení dostaneme také napájecí kabel, trubky nebo kameny pro ozonizování vody a v některých sadách i dálkové ovládání. Mnoho modelů je také vybaveno časovačem, což znamená, že zařízení nevyžaduje stálý dohled během provozu.

Jak probíhá ozonování?

Můžete ozonovat vzduch v jakémkoli typu místnosti: obývací pokoje, kuchyně, koupelny, sociální zařízení, garáže, sklepy. Stačí zapnout zařízení v uzavřené místnosti, kterou chcete vyčistit. Ozon pomůže bojovat s pachem cigaretového kouře, plísněmi, pachem z domácích zvířat, atd.

Umístěte ozonátor nebo hadici ozonátoru do místnosti na nejvyšší možnou míru. Po dokončení ozonizačního procesu provětrejte místnost. Během procesu ozonizace vzduchu se doporučuje nezdržovat se v ozonované místnosti. Každý přístroj má nastavitelné programy, které můžete přeprogramovat tak, aby vyhovovaly vašim potřebám. Generátory ozonu z https://www.expondo.cz/ jsou nenáročné na údržbu.

📷
1
fotografie
— komerční sdělení
Hlavní zprávy
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Bílá přiznala, jak na tom je s koronavirem. Svým prohlášením naštvala mnoho lidí, dokonce i některé...

Styl

I po čtyřicítce můžete zhubnout. Stačí jen vědět, na co zaměřit svou pozornost

Dům a zahrada

Pokud nevíte, jaké zvíře koupit dětem, zvolte morčata. Chov není náročný a v porovnání s křečky jsou...