Sítě proti hmyzu zvyšují komfort bydlení, dovolit si je přitom může každý

Pevnou síť jednoduše ukotvíte pomocí otočných klipů
📷
Další 1 fotografie v galerii
27. srpna 2020 13:36 / Labona.cz
Kdo tráví letní nebo podzimní večery doma v obýváku s otevřeným oknem, má do hodiny plnou místnost komárů, nočních motýlů a všelijakých brouků. Zabráníte tomu jedině sítí proti hmyzu, dnes máte na výběr z široké škály typů. A ani to nebude drahé, nejlevnější sítě vás vyjdou na pár stokorun.

Pevné, rolovací, otočné i posuvné

Základní sítí proti hmyzu je pevný rám se síťovinou, který nasadíte na okno pomocí otočných klipů. Síť můžete v okně nechat celoročně, případně ji na zimu sundáte, umyjete a do jara uskladníte třeba ve sklepě.

Jestliže se vám zdá, že síť brání ve výhledu nebo zpomaluje proudění vzduchu do místnosti, zvolte rolovací okenní síť. Takovou síť můžete kdykoliv vytáhnout do horního krycího boxu a pak zase stáhnout dolů. Počítejte ale s tím, že krycí box vám bohužel ukrojí kousek ze světlé výšky okna.

Dalšími variantami jsou otočné a posuvné sítě proti hmyzu, které nejčastěji využijete jako sítě do balkonových nebo terasových dveří. Otočné se otevírají jako klasické dveře, posuvné zajíždějí do strany vedle dveřního otvoru.

Zajímavou alternativou k otočným a posuvným sítím jsou plisované sítě proti hmyzu, které mají velmi nízký, prakticky bezprahový, spodní profil. Díky tomu se na balkon či terasu bez námahy dostanou i starší nebo hendikepovaní lidé s pohybovým omezením.

Cena rozumná, nároky na údržbu minimální

Sítě proti hmyzu jsou téměř bezúdržbové. Stačí, když je jednou (maximálně dvakrát) ročně vysajete vysavačem na nízký výkon, umyjete houbičkou či hadříkem s mýdlovou vodou a necháte vyschnout. Pokud máte pevné sítě, které na zimu sundáváte, ideálně je vždy nejprve osprchujte a teprve poté uskladněte.

Zmíněné pevné okenní sítě jsou navíc velmi levné a pořídíte je už za pár stokorun. Pokud potřebujete sítě do balkonových dveří, počítejte s příplatkem, například luxusnější plisované sítě stojí několik tisíc. Za ten komfort ale pořád stojí.

Pomohou i proti zlodějům a nainstalujete si je sami

Podobně jako žaluzie, i okenní sítě proti hmyzu tvoří pomyslnou bariéru pro zloděje a snižují riziko vykradení bytu nebo domu. Úplnou zárukou ale nejsou, klidný spánek vám zajistí, když si svou nemovitost pojistíte. A samozřejmě pomohou 

Co vás určitě potěší – sítě proti hmyzu si můžete nainstalovat sami a ušetřit tak peníze za montáž. Instalace sítí je jednoduchá, prověřené e-shopy vám k síti vždy pošlou detailní montážní návod a kdybyste přesto potřebovali pomoc, zavoláte si na podporu. Anebo poprosíte šikovného souseda, který vám výměnou za pár piv určitě rád pomůže.

K dokonalosti již bude stačit vybrat z nabídky vkusných záclon, které ozdobí vaše prostor kolem oken. 

📷
1
fotografie
— komerční sdělení
Hlavní zprávy
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Češka, jejíž make-up dobyl Hollywood, slaví 88 let. Takhle krásně vypadá bez jediného estetického...

Styl

Džínové overaly milují módní tvůrci i ulice

Dům a zahrada

Jak uložit neskladné sportovní potřeby tak, aby nepřekážely a nezatuchly