Důležité parametry, na které byste neměli zapomenout při výběru krosového kola

Krosová kola jsou skvělá pro občasné vyjížďky
23. února 2021 01:15 / {BalanceFormCreative} / Shutterstock.com
Krosová kola jsou skvělá pro občasné vyjížďky, pokud si chcete užít svižnou a sportovní jízdu.

Většinou jim chybí různé doplňky, aby si zachovaly co nejnižší hmotnost. Ovšem různé komponenty si můžete doplnit dle toho, jak chcete kolo využívat.

Typ brzd

Krosová kola mohou nabídnout různé brzdy, které se odlišují svými vlastnostmi a použitím. Dříve tato kola bývala vybavena pouze klasickými čelisťovými V-brzdami. To je však již minulostí a vybírat si můžete z více druhů. Setkat se můžete s kotoučovými brzdami. Jejich výhodou je snadná ovladatelnost, navíc nabízí větší účinnost. Další možností jsou ještě hydraulické kotoučové brzdy. Ty oceníte zejména v mokru a nepříznivých podmínkách, jejich použití je navíc opravdu jednoduché – zabrzdit dokážete i jedním prstem.

Vidlice

Vidlici byste měli volit hlavně podle toho, do jakého terénu chcete na kole vyrazit. Pokud máte nejraději cyklostezky a asfaltky, můžete si pořídit kolo s pevnou vidlicí. Pokud však chcete jezdit i v jiných terénech jako jsou lesní cesty, volte raději odpruženou vidlici. Ta vám totiž poskytne větší komfort na nezpevněných cestách. S vidlicí souvisí takéodpružení sedlovky. To by vám v horších terénech nemělo chybět.

Rekreace vs. sport

Přihlédnout byste měli také na své zkušenosti s cyklistikou. Pokud vyrazíte jen občas na projížďku, vybírejte krosová kola v rekreačním provedení. Ta bývají přizpůsobena hlavně pro pohodlí. Pokud však od cyklistiky očekáváte něco víc a chcete si užít sportovní jízdu, volte sportovní modely. Ty jsou totiž navrženy i pro rychlejší ježdění a vydrží toho více.

Na krosovém kole můžete vyrazit do různých terénů, ať už toužíte po klidné projížďce nebo rychlejší jízdě. Při správné volbě vybavení získáte skvělý komfort, pro který jsou tato kola ceněna.

— komerční sdělení
Hlavní zprávy
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Šok pro fanoušky seriálů: Slunečná končí, nad Ordinací teď visí otazník

Styl

Domácí kryoterapie pomůže od oteklých očí. Důležité je vědět, jak správně ji provádět

Dům a zahrada

Jarní výsadba česneku se těší čím dal větší oblibě. Nepodceňte přípravu stroužků