Výhody celoodpružených kol aneb proč si je pořídit?

Složitá konstrukce s sebou přináší také otázku spolehlivost kola
23. února 2021 01:33 / {VOJTa Herout} / Shutterstock.com
Většinou se setkáme s horskými koly, které mají odpružení pouze na přední vidlici. Ovšem celoodpružená kola mají také zadní tlumič.

To samozřejmě nabízí větší pohodlí při obtížných sjezdech. I přesto však lze najít nějaká úskalí.

Pohodlí

Největším plusem, který mohou celoodpružená kola nabídnout, je jejich komfort. Rozdíl pohodlí oproti přední odpružené vidlici je totiž markantní. Ani při náročných sjezdech se tak nemusíte bát diskomfortu. Dvojité odpružení zvládne minimalizovat různé nerovnosti terénu, nabízí tak potřebnou stabilitu v každé situaci. Umožní vám tak překonat bez problémů mnoho překážek, strmé výjezdy i sjezdy.

Hmotnost

V některých případech se můžete setkat s modely, které jsou o něco těžší než horská kola s odpruženou přední vidlicí, jejich konstrukce je totiž složitější. Ovšem pokud si při výběru kola dáte záležet, jistě najdete vhodný model, který nabídne skvělý komfort celoodpruženého kola, a přesto si díky lehkému rámu a špičkové výbavě udrží nízkou hmotnost, která vás v ničem nebude omezovat.

Spolehlivost

Složitá konstrukce s sebou přináší také otázku spolehlivost kola. Přeci jen je zde navíc několik ložisek a dalších materiálů, o něž je potřeba se starat. Někdy se můžete setkat s názory, že právě proto jsou tato kola méně spolehlivá než horská kola s odpružením přední vidlice. Ovšem to nemusí být nutně pravda. Pokud se budete o kolo dobře starat a dopřejete mu pravidelný servis, nemusíte se bát, že by vám přestalo sloužit. Je však potřeba mu věnovat častou a poctivou péči, aby všechny části pracovaly správně.

Celoodpružená kola nabízí mnoho výhod pro milovníky adrenalinu. Můžete si s nimi totiž dovolit opravdu hodně, podrží vás v jakémkoliv terénu za každé situace. Dejte si však pozor při výběru kola, nabízí se několik kategorií, přičemž každá se hodí pro trochu jiný styl jízdy.

— komerční sdělení
Hlavní zprávy
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Šok pro fanoušky seriálů: Slunečná končí, nad Ordinací teď visí otazník

Styl

Domácí kryoterapie pomůže od oteklých očí. Důležité je vědět, jak správně ji provádět

Dům a zahrada

Jarní výsadba česneku se těší čím dal větší oblibě. Nepodceňte přípravu stroužků