Letošní dovolená v Čechách - 5 kouzelných míst, které musíte navštívit

 Cestování 
22. května 2023 10:59 / Komerční sdělení
📷
1 fotografie v galerii
Nemusíte se omezovat na hotely Shutterstock
Za úžasnou a netradiční dovolenou nemusíte vyrážet za hranice. Právě naopak, i v České republice se nachází místa jako stvořená pro nezapomenutelný pobyt. Do našich vybraných lokalit jezdí z daleka zahraniční turisté, tak proč se také nestát turistou ve vlastní zemi a užít si dostupnou, ale o nic méně zajímavou dovolenou v tuzemsku? Připravili jsme malý seznam těch nejlepších míst pro netradiční dovolenou v ČR.

České Švýcarsko - za turistikou

Známý český národní park je ideálním místem pro dovolenou během jara, léta i podzimu. Hlavním lákadlem 

 je relativně známá Pravčická brána, ale není to jediné lákadlo této lokality. České Švýcarsko je skvělé i pro ty cestovatele, kteří mají rádi nedotčenou přírodu a krásu pískovcových skal. Dovolená zde nemusí mít podobu pouze turistiky, můžete vyzkoušet například plavbu skrz soutěsky u Hřenska, blízkost Saského Švýcarska pak zve i na výlet do Německa.

Lednicko-Valtický areál -  za zámeckou romantikou

Úplně jiný zážitek na vás čeká v lednicko-valtickém areálu. Ideální dobou pro návštěvu je léto, případně pozdní jaro. Celému areálu se přezdívá zahrada Evropy, a pobyt zde si užijí jak příznivci turistiky, cyklistiky, ale i ti kteří mají pouze rádi dobré jídlo a pití. Ubytovat se můžete velmi blízko zámeckému parku a zpříjemňovat si letní rána či večery procházkami po areálu. Blízká přehrada Nové Mlýny je zase ideální lokací pro vodní sporty a projížďky na lodích. Taková projížďka je možná i v samotném areálu po říčce, která se parkem vine.

Beskydy - za nedotčenou přírodou

Beskydy jsou celkem stranou zájmu českých turistů, a proto se zde můžete setkat s opravdu nedotčenou přírodou. Pobyt zde si užijete jak v zimě, tak v létě. Zimu zde můžete strávit lyžováním nebo na běžkách a v létě se můžete toulat po nedotčených příhraničních lesích. Pobyt si můžete okořenit i netradičním ubytováním. Nemusíte se omezovat na hotely, vyzkoušejte tzv. glamping. Ten představuje kombinaci campingu v přírodě se všemi vymoženostmi moderního ubytování.

Vrbice na Jižní Moravě - za vínem

Pro milovníky vína je takřka povinností návštěva Vrbic na Jižní Moravě. Malebná vesnička připomínající domov Hobitů je plná tradičních vinných sklípků. Většina z nich je vykopána na stráních kopce Stráž, takže můžete kombinovat degustace dobrého vína a výhled do krajiny. A až vás víno omrzí, můžete se vydat například do blízkého aquaparku nebo do Rakouska.

Bedřichov v Jizerských horách - za výšlapy

Vesnice Bedřichov v Jizerských horách je známá především fanouškům běžkování. V zimě se sem můžete vydat za slavnou Jizerskou padesátkou. Ale i v létě je návštěva Bedřichova zajímavá. Můžete vyrazit na blízkou rozhlednu Královka nebo na Prezidentskou chatu. Bedřichov je obecně výborný výchozí bod pro turistiku po celých Jizerských horách. Pro další zajímavý výlet můžete zvolit například okolí protržené přehrady v okolí Bílé strže. Výhodou je, že je zde dostatek ubytování nejrůznějšího typu, takže si zde vybere jak batůžkáři, kterým stačí k přespání horská chata, tak náročnější turisté, kteří rádi využívají pohodlí luxusních hotelů. 

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Letní vánek v lahvičce: Jak vybrat ten pravý parfém na léto

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít