Kupujete bazén? Víme, bez jakého bazénového příslušenství se neobejdete

Také jste zatoužili po svém vlastním bazénu?
📷
Další 1 fotografie v galerii
29. května 2018 10:58 / hawaj.cz
Rozhodli jste se, že letošní léto už nechcete sdílet koupaliště s ostatními návštěvníky, ale zatoužili jste po svém vlastním bazénu? Skvělé. K tomu, abyste se těšili z co nejpříjemnějšího koupání, bude však potřeba i bazénové příslušenství. Které by vám nemělo chybět?

Filtrace: kartušová nebo písková?

Chcete prozradit, v čem spočívá tajemství křišťálově čisté vody? Ve filtraci – nejlépe v té pískové. Některé starší bazény ještě disponují zastaralou kartušovou filtrací, nicméně v dnešní době už ji plně nahrazují filtrace pískové. Pojďme si nyní říct, jaký v nich je rozdíl.
 
Kartušová filtrace funguje obdobně jako filtrace v kávovaru. Papírová filtrační vložka (válec) zachytává všechny nečistoty, které je potřeba několikrát do týdne proudem vody vymýt. Pro vás to tedy znamená nejen starost, ale i finance navíc, jelikož pro dosažení maximálního efektu vám pouze 1 filtrační vložka na sezonu nepostačí. Kartušovou filtraci proto zvažte jen v případě, pokud máte menší bazén.

Bez starostí i chemie

Oproti tomu písková filtrace funguje čistě na přírodní bázi. Filtrace probíhá skrze pískovou náplň, v níž se v křemičitém písku zachytávají i okem neviditelné nečistoty, což také výrazně sníží spotřebu bazénové chemie. U pískové filtrace oceníte hlavně nenáročnou údržbu, protože pískovou náplň stačí 1 či 2x do roka obměnit.

Schůdky do bazénu

Pro pohodlný vstup do bazénu se samozřejmě neobejdete bez bazénových schůdků. Zaměřte se na kvalitní a stabilní zpracování, díky němuž předejdete jejich budoucímu rozviklání. Máte-li děti, pak jistě uvítáte speciální bezpečnostní schůdky. Jejich vnější část lze zasunout, čímž zamezíte dětem vstup do bazénu.

Bazénová chemie

Jak už jsme zmínili výše, investujete-li do kvalitní pískové filtrace, vaše spotřeba bazénové chemie se rapidně sníží. To přijde vhod zejména alergikům. I přesto by vám ale ze základní bazénové chemie neměla chybět šoková dezinfekce (používá se při uvedení bazénu do provozu a jako šoková terapie při velmi znečištěné vodě), vločkovač (dodá vodě potřebnou jiskru) či bezchlórový přípravek jako prevence proti řasám.


Solární ohřev bazénu

Pokud hledáte efektivní a zároveň ekologický nástroj pro ohřev vašeho bazénu, se solárním ohřevem rozhodně nešlápnete vedle. Z velkého množství různých tvarů i typů solárních kolektorů a panelů si vyberete ten, který se hodí právě pro váš bazén. K jeho správnému fungování jej stačí připojit k vaší bazénové, v nejlepším případě pískové, filtraci. Pak už solární panel necháte, aby čerpal solární energii.

Efektivita ohřevu se pochopitelně odvíjí od výkonu a kvality filtrace. Pro dosažení maximálního účinku můžete kombinovat více solárních ohřevů, počítejte však s tím, že to výkon filtrace sníží.

Když plachta, tak jedině solární

A nakonec k tomu, abyste zabránili ochlazování již vyhřáté vody nebo třeba jejímu odpařování, vám skvěle poslouží solární plachta. Solární plachta zamezí také pádu hmyzu nebo hrubých nečistot do bazénu, takže se na ni můžete spolehnout i jako na klasickou krycí plachtu.

📷
1
fotografie
— komerční sdělení
Hlavní zprávy
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Marta Kubišová znovu ve studiu nazpívala svůj největší hit!

Styl

Trápí vás kašel, rýma nebo horečka? Zkuste rady našich babiček

Dům a zahrada

Kočka a kočičí kokain? Neděste se a klidně jí ho dopřejte, odvykačku potřebovat nebude

1. Klusova Tamara si vyšla do kina poté, co byla na sociálních sítích zesměšněna

2. Sexy servírka z Mostu má po úspěchu seriálu plné ruce práce

3. Laďa Kerndl kašle krev. Kvůli těžkému zápalu plic se o něj dcera Tereza velmi bojí

4. Lady Gaga se zase nevdá. Zrušila už třetí zásnuby

5. Eva Decastelo je o berlích po kuriózním a bolestivém zranění

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn