Na jaké parametry se zaměřit při výběru povinného ručení?

 Auto 
03. prosince 2019 16:42 / Komerční sdělení
📷
1 fotografie v galerii
Pojišťovny nabízejí k povinnému ručení také různá připojištění Shutterstock
Koupili jste si nový vůz a nevíte, u jaké pojišťovny si pro něj máte sjednat pojištění? Ještě před tím, než se začnete prodírat nabídkami od různých společností, musíte mít vyřízený přepis vozidla.

Teprve až poté, co máte přepis vozidla hotový, můžete začít řešit výběr ideálního povinného ručení. Poté už není sjednání autopojištění vůbec složité. Důležité však je, abyste při jeho výběru zohlednili určité parametry, díky kterým poznáte, jestli je pro vás nabídka, kterou na autopojištění dostanete, opravdu výhodná. Které parametry to jsou?

Rozsah limitů

Každá pojišťovna, která nabízí pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, má připravené různé balíčky, které se mezi sebou liší mimo jiné také tím, jak vysoké pojistné limity nabízí. Limit pro krytí škod způsobené na majetku je ze zákona stanoven na 35 milionů korun, což platí i případě škody způsobené na zdraví. Tato suma je sice na první pohled vysoká, ale v případě, že způsobíte rozsáhlou autonehodu, vám toto krytí na úhradu celé škody nemusí stačit. Z tohoto důvodu je lepší sjednání povinného ručení s co nejvyššími pojistnými limity.

Nabídka připojištění

Pojišťovny nabízejí k povinnému ručení také různá připojištění. Každá společnost nabízí jiné služby, proto si nejprve zjistěte, jaké připojištění máte již v ceně povinného ručení, a které připojištění si můžete sjednat. Velmi užitečná je asistenční služba v případě nehody, jejíž rozsah záleží na ceně povinného ručení. Pokud si připlatíte, logicky získáte výhodnější asistenční služby.

Porovnejte si ceny

I když by cena za autopojištění neměla hrát při jeho sjednání největší roli, jelikož nejlevnější povinné ručení nemusí být tím nejvýhodnějším, přesto se vyplatí před uzavřením smlouvy využít srovnávač povinného ručení, který vám veškeré nabídky porovná. Díky tomu pro vás nebude cena pojištění auta zbytečně vysoká.

Frekvence platba

Na frekvenci platby také velmi záleží. Povinné ručení lze platit čtvrtletně, pololetně nebo ročně. Pokud ho budete platit jednou za rok, pravděpodobně se dočkáte příjemné slevy od vaší pojišťovny, která se na pojistném výrazně odrazí.

Bonusy

Bonus, který získáte za každý rok bez způsobené autonehody, slouží jako sleva při určování ceny povinného ručení. Tato odměna se váže k vám, jakožto pojistníkovi, nikoliv pojišťovně, takže pokud se rozhodnete pro změnu pojišťovny, nemusíte se obávat že byste o bonusy přišli - k vaší nové pojišťovně totiž přejdou spolu s vámi.

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Steven Tyler z Aerosmith je doma z léčebny. Drogová historie 74letého rockera je velmi dlouhá

Styl

Mohou drobné domácí práce uklidňovat a zlepšit psychické zdraví?

Tech

Není to tank, ale funguje jako tank. Američané mají nové lehké tankové vozidlo

Zavřít reklamu