Jak dosáhnout v domácnosti optimální vlhkosti a čistého vzduchu?

 Bydlení 
19. srpna 2019 15:20 / Komerční sdělení
📷
2 fotografie v galerii
Díky celé řadě pomocníků se vám bude žít mnohem lépe depositphotos.com
Příliš vysoká vlhkost v domácnosti má negativní dopad nejen na stav zařízení (podlahy, nábytek, knihy, oblečení), ale také na pohodu obyvatel a jejich pohodlí při pobytu v prostoru.Po dlouhé době to může mít za následek vážné choroby. V článku najdete také několik rad, jak se zbavit vlhkosti v bytě.

Vysoká úroveň vlhkosti v bytě může vést k mnoha faktorům. V závislosti na teplotě je vzduch schopen absorbovat určité množství vodní páry. Pokud je tato úroveň překročena, vzduch již nebude schopen udržovat páru, kterou obsahuje a začne kondenzovat. Proces zkapalňování začíná po překročení tzv. Rosného bodu. Příliš vysoká vlhkost vzduchu dává několik jasných signálů. Kondenzaci vlhkosti lze rozpoznat i tím, co najdeme v koupelně. Pokud vidíme neustále mlhavá zrcátka nebo naše ručníky a prádlo nechtějí zaschnout, je téměř 100% jisté, že je překročena úroveň vlhkosti. Stejný mechanismus funguje, když se vlhkost ze vzduchu dotkne studeného skla a kondenzuje na jeho povrchu.Vlhko může být v jakékoliv místnosti, proto je potřeba s ním zatočit. Vysoušeč zdiva se hodí do novostaveb, vlhkých místností, sklepů a na stavbu pro urychlení prací. Pomůže udržet optimální teplotu ve skladu s léky či potravinami.

Ionizace vzduchu

Mezi faktory, které umí výrazně ovlivnit ovzduší, patří jednoznačně ionty. Ionizace vzduchu se dosáhne v přírodě elektrickým atmosférickým výbojem, tedy bleskem nebo po dešti, u vodopádů, moře, apod. Ve městě je ionizace vzduchu nízká. Čistý vzduch obsahuje vyvážený poměr kladných i záporných iontů. Tím můžeme dosáhnout pomocí ionizátoru. Tato umělá ionizace funguje jako dokonalý čistič vzduchu, zbavuje jej i velkého množství prachových částic. Stejně tak můžete investovat do čističky vzduchu, která využívá hepa filtr. Ten dokonale zachytí i ty nejmenší částečky prachu a nečistot. Je tak ideální pro alergiky a astmatiky.

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Tereza Maxová ukázala fešného syna Tobiase. Slavná modelka mu pomáhá do světa modelingu

Styl

Cotardův syndrom: Existují lidé, kteří věří, že jim v těle neproudí krev nebo chybí orgány a cítí...

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte