Kupujete bazén? Víme, bez jakého bazénového příslušenství se neobejdete

 Hobby 
29. května 2018 10:58 / Komerční sdělení
📷
2 fotografie v galerii
Také jste zatoužili po svém vlastním bazénu? hawaj.cz
Rozhodli jste se, že letošní léto už nechcete sdílet koupaliště s ostatními návštěvníky, ale zatoužili jste po svém vlastním bazénu? Skvělé. K tomu, abyste se těšili z co nejpříjemnějšího koupání, bude však potřeba i bazénové příslušenství. Které by vám nemělo chybět?

Filtrace: kartušová nebo písková?

Chcete prozradit, v čem spočívá tajemství křišťálově čisté vody? Ve filtraci – nejlépe v té pískové. Některé starší bazény ještě disponují zastaralou kartušovou filtrací, nicméně v dnešní době už ji plně nahrazují filtrace pískové. Pojďme si nyní říct, jaký v nich je rozdíl.
 
Kartušová filtrace funguje obdobně jako filtrace v kávovaru. Papírová filtrační vložka (válec) zachytává všechny nečistoty, které je potřeba několikrát do týdne proudem vody vymýt. Pro vás to tedy znamená nejen starost, ale i finance navíc, jelikož pro dosažení maximálního efektu vám pouze 1 filtrační vložka na sezonu nepostačí. Kartušovou filtraci proto zvažte jen v případě, pokud máte menší bazén.

Bez starostí i chemie

Oproti tomu písková filtrace funguje čistě na přírodní bázi. Filtrace probíhá skrze pískovou náplň, v níž se v křemičitém písku zachytávají i okem neviditelné nečistoty, což také výrazně sníží spotřebu bazénové chemie. U pískové filtrace oceníte hlavně nenáročnou údržbu, protože pískovou náplň stačí 1 či 2x do roka obměnit.

Schůdky do bazénu

Pro pohodlný vstup do bazénu se samozřejmě neobejdete bez bazénových schůdků. Zaměřte se na kvalitní a stabilní zpracování, díky němuž předejdete jejich budoucímu rozviklání. Máte-li děti, pak jistě uvítáte speciální bezpečnostní schůdky. Jejich vnější část lze zasunout, čímž zamezíte dětem vstup do bazénu.

Bazénová chemie

Jak už jsme zmínili výše, investujete-li do kvalitní pískové filtrace, vaše spotřeba bazénové chemie se rapidně sníží. To přijde vhod zejména alergikům. I přesto by vám ale ze základní bazénové chemie neměla chybět šoková dezinfekce (používá se při uvedení bazénu do provozu a jako šoková terapie při velmi znečištěné vodě), vločkovač (dodá vodě potřebnou jiskru) či bezchlórový přípravek jako prevence proti řasám.


Solární ohřev bazénu

Pokud hledáte efektivní a zároveň ekologický nástroj pro ohřev vašeho bazénu, se solárním ohřevem rozhodně nešlápnete vedle. Z velkého množství různých tvarů i typů solárních kolektorů a panelů si vyberete ten, který se hodí právě pro váš bazén. K jeho správnému fungování jej stačí připojit k vaší bazénové, v nejlepším případě pískové, filtraci. Pak už solární panel necháte, aby čerpal solární energii.

Efektivita ohřevu se pochopitelně odvíjí od výkonu a kvality filtrace. Pro dosažení maximálního účinku můžete kombinovat více solárních ohřevů, počítejte však s tím, že to výkon filtrace sníží.

Když plachta, tak jedině solární

A nakonec k tomu, abyste zabránili ochlazování již vyhřáté vody nebo třeba jejímu odpařování, vám skvěle poslouží solární plachta. Solární plachta zamezí také pádu hmyzu nebo hrubých nečistot do bazénu, takže se na ni můžete spolehnout i jako na klasickou krycí plachtu.

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Tereza Maxová ukázala fešného syna Tobiase. Slavná modelka mu pomáhá do světa modelingu

Styl

Cotardův syndrom: Existují lidé, kteří věří, že jim v těle neproudí krev nebo chybí orgány a cítí...

Tech

Čína uprostřed občanských nepokojů znovu chrastí zbraněmi. Má nové ponorkové střely, které doletí až...