Jaký typ elektrokola se hodí právě pro vás?

 Hobby 
01. června 2021 14:15 / Komerční sdělení
📷
1 fotografie v galerii
Na trhu je skutečně nepřeberné množství značek a modelů elektrokol archiv klieta
Pokukujete po elektrokole, a i když je vaše srdce rozhodnuto, v mysli stále přemítáte, který typ elektrokola je pro vás ten nejlepší?

Například horské elektrokolo vám už v názvu napoví, kde se budete v jeho sedle cítit jako ryba ve vodě, ale i když neholdujete kopečkům a adrenalinovým průjezdům drsným terénem, nebojte. Výrobci myslí na všechny stávající i budoucí elektrocyklisty, a tak si snadno můžete vybrat to pravé elektrokolo právě pro vás.

Elektrokolo pro každého aneb je z čeho vybírat

Při svém přemítání nad tím, který model by byl ten pravý, se nemusíte bát, že by nebylo z čeho vybírat. Na trhu je skutečně nepřeberné množství značek a modelů elektrokol, které jsou zastoupené ve všech nejčastějších kategoriích, která rozdělují elektrokola dle jejich vlastností i schopností.

  • Horská elektrokola jsou, jak už název napovídá, ideálními parťáky pro jízdu v těžkém i nepřístupném terénu. Bravurně zvládají lesní cesty i nástrahy terénu v podobě štěrku, písku, bláta, kamení i kořenů stromů. Nezaleknou se žádného převýšení a při sjezdu vás nepustí ze sedla.
  • Krosová elektrokola nepohrdnou cyklostezkou, ale ani lesní pěšinkou či polničkou. V jejich sedle si tak můžete čas od času pořádně zařádit i v lehčím terénu v přírodě.
  • Trekingová elektrokola jsou obdobou elektrokol krosových a i v jejich sedle si můžete užívat lehčí terén. Jejich předností je však základní výbava, ve které na rozdíl od krosového elektrokola nechybí blatníky, stojan a další potřebné komponenty.
  • Městská elektrokola vynikají při jízdě městem i cyklostezkou. Jsou obratná, snadno ovladatelná a za zmínku stojí, že jsou i designově velmi povedená. Jsou ideální pro cestu do zaměstnání či do školy a oceníte je při obstarávání pochůzek, nákupů i cest k lékaři.
  • Seniorská elektrokola ocení dříve narození cyklisté především pro jejich upravený rám s nízkým nástupem, díky kterému snadno na elektrokolo nasednou a problémy odpadnou i při sesedání. Seniorská elektrokola jsou lehká a obratná a udrží v kondici i zkušené cyklisty, kteří by jinak cyklistiku museli pověsit na hřebík.
  • Dámská elektrokola jsou speciálně vyvinutá pro něžné pohlaví. Mají speciálně upravený rám, který dokonale ctí ženské křivky, a jízda tak je pro ženy cyklistky mnohem pohodlnější a příjemnější.
  • Skládací elektrokola jsou lehká a hlavně skladná. Během několika vteřin je rozložíte i složíte a naskočíte s nimi do metra, tramvaje, vlaku i výtahu. Skládací elektrokolo snadno zaparkujete doma v komoře i ve skříňce v práci a přibalit si jej na dovolenou do kufru auta taky není žádný problém.

S čím při výběru elektrokola začít?

Abyste zjistili, který typ elektrokola je nejlepší právě pro vás a vaše představy a sny o jízdě na elektrokole, je nejlepší zodpovědět si pár jednoduchých otázek. Odpovědi na ně vás totiž snadno dovedou k tomu pravému vysněnému elektrokolu, v jehož sedle budete vždy spokojeni. Než tedy šlápnete do pedálů, zamyslete se nad následujícími otázkami.

Po jakém povrchu budete nejčastěji jezdit?

Je rozdíl, zda v sedle elektrokola budete den co den brázdit cyklostezky či silnice nebo toužíte po vyjížďkách v náročném terénu, zdolávání strmých kopců či adrenalinu drsného sjezdu. Dost možná budete chtít zdolávat nástrahy města, ale čas od času byste nepohrdli výletem za město polní či lesní pěšinkou v lehkém rytmu.

Jak často na elektrokole budete jezdit?

I to, zda na elektrokole vyrazíte jen občas, jak se říká „kolem komína“, nebo budete do jeho sedla usedat každý den cestou do práce, je důležitý faktor správného výběru. Pro pravidelné a dlouhé jízdy je důležité rozhodně nešetřit na kvalitních komponentech, přičemž to, jak hluboko chcete při nákupu elektrokola sáhnout do kapsy, je také jednou z otázek, na které je dobré znát předem odpověď.

Jak daleko vás vaše výlety vyvezou?

Elektrokola díky elektropohonu a baterii toho zvládnou skutečně hodně, je však rozdíl, zda chcete na svém skvostném kousku jen tak popojíždět pár kilometrů městem nebo toužíte zdolávat nekonečné dálky plné dobrodružství. Mezi elektrokoly si totiž můžete vybírat podle dojezdové vzdálenosti modely, které na jedno nabití zvládnou 80 kilometrů, ale taky třeba 170 km, a na to je třeba při výběru myslet.

Rádi byste své elektrokolo brali skoro všude s sebou?

Pokud víte, že se vaše elektrokolo stane vaší pravou rukou, a rádi byste s ním občas naskočili i do MHD, autobusu či vlaku nebo rovnou s ním strávili i dovolenou, je důležité vybrat i skladnější model. Skládací elektrokolo právě rychle a snadno složíte i do kufru vašeho auta a užít si s ním můžete i netradiční dovolenou.

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Bitva o majetek Elvise Presleyho po smrti Lisy Marie začala. Priscilla už podala soudní žalobu

Styl

Láska na první pohled neexistuje. Jde pouze o fyzickou přitažlivost, říká nová studie

Tech

Díky výrazným pokrokům umělé inteligence a virtuální reality nás možná brzy čekají pracovní pohovory...