5 důvodů, proč se zamilovat do pohybu a zařadit jej do denní rutiny

Chcete skvěle vypadat? Pohyb podpoří formování vašeho těla
📷
Další 1 fotografie v galerii
25. května 2021 15:00 / archiv klienta
Proč sportovat, když nemáte duši sportovce? Třeba pro dalších 5 důvodů, díky kterým budete mnohem šťastnější. Jak a proč zařadit pohyb do vaší běžné denní rutiny?

Rozlučka se stresem

Všichni to dobře znají – stres. Záškodník, který občas neuškodí, ale dlouhodobě dokáže ovlivnit nejen psychiku, ale dokonce i fyzické zdraví.
Jak se mu vyhnout? To je právě to – stačí se hýbat! Nemusíte rovnou uběhnout maraton, vyzkoušejte oblíbené cvičení, tanec, nebo zkuste indiánský běh. Vyčistíte si hlavu, protože pohyb odbourává stres rychle a účinně. Je to hračka! Navíc při sportu dokážete ještě něco – vytvoříte si hormony štěstí, které přímo ovlivní dobrou náladu. To stojí za to, že?

Posílení imunity? No jasně!

V této době je imunita více než důležitá. Víte, že dokonce i ve chvílích, kdy tělo skolí běžné nachlazení, můžete svůj organismus vyburcovat k maximální regeneraci? Nejen klid vám může pomoci přelstít bacily. Dokáže to i menší fyzický výkon – například krátký běh. Po něm si teprve dopřejte klid na regeneraci a teplo – a možná budete překvapeni, kam se ty bacily poděly.

Zdravé a šťastné srdce

Opomíjené srdce, přitom právě o tento výjimečný orgán je třeba tolik pečovat. (Láska)vý pohyb jej chrání a posiluje jeho svaly. Zařaďte do programu dne pravidelné cvičení doma nebo ve fitku, nezapomeňte ani na tolik důležité kardio. Fyzická aktivita zachovává elasticitu srdce a podporuje i celkové vaše zdraví. A co si vybrat? Je úplně jedno, zda se budete věnovat pilates, józe, joggingu nebo třeba zumbě. Důležité je, aby pohyb dělal radost vám – a vy tak uděláte radost svému srdci.

Krásné a vitální tělo

Chcete skvěle vypadat? Pohyb podpoří formování vašeho těla. Tělo nemusí být dokonalé, ale rozhodně bude krásné a vaše – když jej pravidelně zapřáhnete a dopřejete mu vítaný pohyb. Jaké aktivity napomáhají k formování a případně i hubnutí? Běh, plavání, jízda na koni, posilování, tanec. Vlastně si stačí vybrat tu pravou aktivitu a věnovat se jí s úsměvem na rtech pravidelně. A začít můžete třeba hned!

Více spánku, více kreativity

A nakonec? Pravidelný pohyb ovlivní také váš spánek a tvořivost. Právě spánek je klíčový pro celkové zdraví organismu – a ovlivní také vaši produktivitu a kreativitu. Docházejí vám nápady? Proběhněte se, vyrazte na hory, projděte se v přírodě. Ano, i obyčejná chůze je pohybem. Začněte třeba procházkami. V kvalitní obuvi, samozřejmě. Obujte třeba boty Nike, natáhněte pohodlné legíny Nike a ve svém stylovém outfitu vyběhněte lovit endorfiny! Kolik hormonů štěstí si nachytáte, je jen a jen na vás!

📷
1
fotografie
— komerční sdělení
Hlavní zprávy
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nejznámější česká dvojčata si vždy najdou čas na pomoc těm, kteří to potřebují

Styl

Plavky podle typu postavy. Rychlý návod, podle kterého zjistíte, jaké padnou právě vám

Dům a zahrada

Esenciální oleje dělají prokazatelně dobře i našim psům. Pomohou s úzkostí, parazity i chutí k jídlu