5 důvodů, proč se zamilovat do pohybu a zařadit jej do denní rutiny

 Styl 
25. května 2021 15:00 / Komerční sdělení
📷
2 fotografie v galerii
Chcete skvěle vypadat? Pohyb podpoří formování vašeho těla archiv klienta
Proč sportovat, když nemáte duši sportovce? Třeba pro dalších 5 důvodů, díky kterým budete mnohem šťastnější. Jak a proč zařadit pohyb do vaší běžné denní rutiny?

Rozlučka se stresem

Všichni to dobře znají – stres. Záškodník, který občas neuškodí, ale dlouhodobě dokáže ovlivnit nejen psychiku, ale dokonce i fyzické zdraví.
Jak se mu vyhnout? To je právě to – stačí se hýbat! Nemusíte rovnou uběhnout maraton, vyzkoušejte oblíbené cvičení, tanec, nebo zkuste indiánský běh. Vyčistíte si hlavu, protože pohyb odbourává stres rychle a účinně. Je to hračka! Navíc při sportu dokážete ještě něco – vytvoříte si hormony štěstí, které přímo ovlivní dobrou náladu. To stojí za to, že?

Posílení imunity? No jasně!

V této době je imunita více než důležitá. Víte, že dokonce i ve chvílích, kdy tělo skolí běžné nachlazení, můžete svůj organismus vyburcovat k maximální regeneraci? Nejen klid vám může pomoci přelstít bacily. Dokáže to i menší fyzický výkon – například krátký běh. Po něm si teprve dopřejte klid na regeneraci a teplo – a možná budete překvapeni, kam se ty bacily poděly.

Zdravé a šťastné srdce

Opomíjené srdce, přitom právě o tento výjimečný orgán je třeba tolik pečovat. (Láska)vý pohyb jej chrání a posiluje jeho svaly. Zařaďte do programu dne pravidelné cvičení doma nebo ve fitku, nezapomeňte ani na tolik důležité kardio. Fyzická aktivita zachovává elasticitu srdce a podporuje i celkové vaše zdraví. A co si vybrat? Je úplně jedno, zda se budete věnovat pilates, józe, joggingu nebo třeba zumbě. Důležité je, aby pohyb dělal radost vám – a vy tak uděláte radost svému srdci.

Krásné a vitální tělo

Chcete skvěle vypadat? Pohyb podpoří formování vašeho těla. Tělo nemusí být dokonalé, ale rozhodně bude krásné a vaše – když jej pravidelně zapřáhnete a dopřejete mu vítaný pohyb. Jaké aktivity napomáhají k formování a případně i hubnutí? Běh, plavání, jízda na koni, posilování, tanec. Vlastně si stačí vybrat tu pravou aktivitu a věnovat se jí s úsměvem na rtech pravidelně. A začít můžete třeba hned!

Více spánku, více kreativity

A nakonec? Pravidelný pohyb ovlivní také váš spánek a tvořivost. Právě spánek je klíčový pro celkové zdraví organismu – a ovlivní také vaši produktivitu a kreativitu. Docházejí vám nápady? Proběhněte se, vyrazte na hory, projděte se v přírodě. Ano, i obyčejná chůze je pohybem. Začněte třeba procházkami. V kvalitní obuvi, samozřejmě. Obujte třeba boty Nike, natáhněte pohodlné legíny Nike a ve svém stylovém outfitu vyběhněte lovit endorfiny! Kolik hormonů štěstí si nachytáte, je jen a jen na vás!

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Autorka My všichni školou povinní Markéta Zinnerová v slzách. Zemřel jí milovaný manžel

Styl

Emoční inteligence přináší do života pohodu a sebevědomí. Jak ji získat a proč je tolik důležitá

Tech

Nadzvukový letoun X-59 čeká rok plný testů. Má být budoucností letecké dopravy

Zavřít reklamu