5 tipů, jak přivolat teplo do našich domovů pomocí dekorací

Dekorace ani nemusí být drahé, takže proč nezkusit něco nového?
📷
Další 2 fotografie v galerii
26. března 2021 12:42 / archiv klienta
Jaro přichází. Sice je ještě stále chladno, ale den po dni se bude oteplovat. Jak jednoduše zkrášlit a ozvláštnit váš byt?

Našli jsme pro vás 5 inspirací na jarní výzdobu.

Dekorace do bytu zvládnou mnohé. Nudný byt se během pár vteřin promění na místo, které ve vás opět vyvolá vlny příjemné motivace a inspirace. Opravdu se nebojte a hrajte si s různými motivy, barvami a strukturami.
 
Navíc dekorace ani nemusí být drahé, takže proč nezkusit něco nového? Místo bourání zdí a lamentování, zkuste nakoupit výrobky, na které nejste zvyklá. Na škodu nebude ani přesunutí menších kusů nábytku. Stačí vám pár hodin a byt neuvěřitelně prokoukne. A když už budete v tom, sepište si na papír, co vše je nutné opravit a dejte se do toho.

Rostlinný motiv

Rostlinný motiv je v kurzu. Proč? Protože jsme zjistili, že být blíž přírodě je nádherné. Uklidňuje nás to a inspiruje být lepšími. Skvělou volbou jsou obrazy s přírodními motivy. Dále najdete ve stejném stylu i textilie jako utěrky, povlečení, koberce a deky.
 
Milujete vyrábění? Nasbírejte venku první zelené listy, vylisujte je, přilepte na papír a ten vložte do rámu a zaklapněte sklem. Ideální jarní výzdoba je na světě. Druhý způsob zvládnout i děti. Vezměte nějaké barvy, třeba tempery, nabarvěte listy a pak je obtiskněte na papír. Pozor, pokud na list nanesete moc barvy, žádný vzor se na papír nepřenese. Nejlepšího výsledku dosáhnete, pokud nabarvíte žilnatou stranu (bývá vespod), která má více výstupků.

Pastelové barvy

Jaké barvy patří k jaru? Rozhodně ty pastelové. Připravují nás na nálož rozkvetlých stromů, květin a keřů. Pastelové barvy se dobře kombinují a nejsou vůbec křiklavé. Hodí se do pokojů pro dospělé i děti, takže můžete jejich univerzálnost využít na 100 %.
 
S jakými barvami je následně propojit? Nejlépe vyniknou se světlými barvami jako je šedá, bílá, krémová, béžová a písková. Dále je můžete mezi sebou libovolně kombinovat. Vůbec se nebojte, že se k sobě jednotlivé barvy nebudou hodit. Naopak. Společně vytvoří velmi pozitivní a veselé prostředí, které si celá rodina zamiluje.

Bylinky v květináči

Sluníčko už nám dává najevo, že se probouzí, a tak je čas na sázení bylinek. Místo kupovaných si vypěstujte vlastní, není to nic těžkého, zvládne to opravdu každý. Pokud to chcete pojmout trochu netradičně, můžete si s dětmi, partnerem nebo kamarády dát závod, komu vyroste daná bylinka rychleji. Co si doma vypěstovat? Zkuste třeba bazalku, jarní cibulku, římský salát, koriandr, zázvor, pórek, pažitku, mátu, … Že je ve výčtu i zelenina? Ano. I tu můžete doma pěstovat. A kupodivu to není o nic těžší než s bylinkami.
 
Pokud se vám nelíbí hnědé květináče, sázejte do hrníčku nebo misek. Květináče lze také přebarvit nebo přestříkat, např. zlatou barvou. Jednoduchá, ale originální výzdoba obohacená o pravidelný přísun bylinek a zeleniny.Ideální kombinace.

Veselé prostírání, předložky a povlečení

Jak už jsme naznačovali, veselé vzory a barvy užijete hlavně na textiliích. Je v podstatě jedno, jaké kousky vyberete. Může to být krásné prostírání na stůl, které vám zvedne náladu pokaždé, co si nandáte jídlo nebo utěrka se vzory rostlin a zvířat. Vynikající volbou je barevné povlečení. Povlečení totiž není nikdy dost. Měňte ho podle ročního období, svátků nebo nálady.
 
Opomíjenými doplňky jsou předložky před vanu a rohožky. I ty se vyrábí s různými vzory, nápisy a barvami. Aby to do sebe perfektně zapadlo, zkombinujte rohožku s výzdobou na dveřích. Hned na prahu si vykouzlíte úsměv na rtech.

Velikonoce jsou tu

Velikonoce jsou ideální doba, kdy zkombinovat všechny naše tipy na výzdobu. Pastelově zbarvené dekorace, čerstvé bylinky, přírodní vzory vytvoří příjemnou domácí atmosféru, které se nebudete moci nabažit.
 
Velikonoční vzor se hodí třeba na talířky, deky, vázy a ubrousky.

📷
2
fotografie
— komerční sdělení
Hlavní zprávy
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herečka Jaroslava Obermaierová slaví narozeniny. Na muže štěstí nikdy neměla, dabovala i lechtivé filmy...

Styl

Odstáté uši, velký nos, tenké rty a další nedokonalosti. Jsou našimi přednostmi nebo spíše prokletím?

Dům a zahrada

Je čas na sprchu a citron. Zbavte pokojové rostliny prachu a vraťte listům lesk