Vše co potřebujete vědět o keramických rovnátkách!

Keramická rovnátka fungují na podobném principu jako rovnátka kovová
25. března 2021 19:40 / Shutterstock
Už jste se rozhodli, že chcete své zuby srovnat do latě a teď hledáte nejlepší způsob, jak to udělat? Výběr nejlepšího způsobu je závislý na tom, jakou vadou váš chrup trpí a také na požadavcích, které máte.

Fixní rovnátka si dokáží poradit s nejširším spektrem vad a zároveň jsou také velmi účinná. To jsou důvody, proč se pro ně ortodontisté často rozhodují v případě malých i velkých pacientů. Je pravda, že fixní rovnátka s sebou nesou také řadu nepříjemných skutečností, jako je bolest, omezování v jídle a také velká nápadnost. 

Nicméně existují typy fixních rovnátek, které jsou z estetického hlediska mnohem přijatelnější. Jedním z nich jsou keramická rovnátka. Keramická rovnátka fungují na podobném principu jako rovnátka kovová. Na rozdíl od kovových rovnátek jsou navržena tak, aby co nejvíce splynula s přirozeným odstínem zubů a zároveň si zachovaly maximální účinnost. 

Namísto kovových zámečků, které jsou hodně vidět, jsou používány zámečky keramické, které splynou s barvou zubů. Účinnost je však stejná.

Konvenční keramická rovnátka

Rovnátka s keramickými zámečky pracují na stejném principu jako jejich kovové protějšky, ale s tím rozdílem, že estetické zámečky jsou keramické a mají barvu zubů, nejsou na první pohled tak viditelné. U keramických zámečků se také používají ligatury (gumičky), ale na rozdíl od kovových se často volí bílé nebo transparentní. To je také důvod, proč si keramická rovnátka vybírají dospělí, kteří dávají přednost diskrétnosti.

Průhledné i bílé gumičky se často zabarvují od jídla, pití čaje, kávy a kouření. Gumičky se ale mění při každé kontrole u specialisty. Na kontroly docházíte každé 3 až 6 týdnů.

Velkou výhodou je hladký povrch zámečků, díky kterému jsou komfortnější pro nošení a nezpůsobují poranění rtů, dásní a jazyka. 

Bohužel není tato varianta rovnátek vhodná pro léčbu všech zubních vad a v některých případech je potřeba před zahájením léčby vytrhnout některé zuby.

Samoligovací keramická rovnátka

Možností, jak si rovnat zuby bez toho, aby to všichni okamžitě viděli, je více. Dalším způsobem jsou Damon CLEAR rovnátka. Ta nejsou pouze částečně vyrobená z estetického materiálu, ale mají i jedinečný plně keramický, samouzavírací mechanismus. To znamená, že nepotřebují gumičky, které by se jídlem či pitím obarvily, jsou tedy ještě diskrétnější.

Jistě vás potěší i fakt, že léčba je zhruba o třetinu rychlejší, než u klasických rovnátek. Léčba je také méně bolestivá a nebudete muset během nošení tak často navštěvovat svého lékaře. Díky tomu budete pánem svého času a kontroly si budete moci lépe plánovat.

— komerční sdělení
Hlavní zprávy
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herečka Jaroslava Obermaierová slaví narozeniny. Na muže štěstí nikdy neměla, dabovala i lechtivé filmy...

Styl

Odstáté uši, velký nos, tenké rty a další nedokonalosti. Jsou našimi přednostmi nebo spíše prokletím?

Dům a zahrada

Je čas na sprchu a citron. Zbavte pokojové rostliny prachu a vraťte listům lesk