Originální stavebnice pro malého kutila? To je Merkur
Tahle nádherná plechová stavebnice vychovala několik generací zvídavých malých kutilů, a proto je ideálním dárkem pod vánoční stromeček.
Jaký je princip této stavebnice?
Základním stavebním prvkem stavebnice Merkur jsou plechové profily a pásy různých délek a tvarů. Ty se dají spojovat přiloženými šroubky a matičkami o velikosti M 3,5. Při stavbě různých vozidel nebo budov si bude malý kutil připadat jako velký stavitel, protože šroubky a matky je nutné přitahovat miniaturním klíčem a šroubovákem. V některých sadách se dokonce s kladkostroji nebo buldozerovými pásy. Stavebnice obsahuje mnohdy i hřídele nebo realistická ozubená kola.
Co lze z Merkuru postavit?
Možnosti využití stavebnice Merkur jsou skutečně vysoké. Čím více sad bude malý stavitel mít, tím více strojů a budov může postavit. Určitě se vyplatí začít něčím jednodušším, například větrným mlýnem, který je určen pro kluky od 6 let věku. Při jeho stavbě si váš syn osvojí principy stavby, a pak se může pustit do stavby složitější farmářské sady nebo formule.
Merkur používali i vědci
Merkur je všeobecně považován za jednu z nejvíce variabilních a nejdostupnějších stavebnic. Díky robustním součástkám nemusíte mít obavy o životnost stavebnice. Popularitu Merkuru dokládá i fakt, že jej ke svým pokusům používal Otto Wichterle. Konkrétně šlo o první experimentální přístroj na výrobu kontaktních čoček.
Je váš syn nebo vnuk vášnivým stavitelem? Překvapte jej pod vánočním stromečkem stavebnicí Merkur. Plechové profily a malé šroubky mu určitě udělají radost.