MS v hokeji se blíží. Co o něm musíte vědět?

Mistrovství světa v hokeji bude
27. dubna 2018 10:13 / hokejtour.cz
I když jeden turnaj má naše reprezentace už za sebou, a to ten olympijský, neznamená to, že se neodehraje tradiční květnové MS v hokeji. Jedna z pravidelných a po celém světě vyhledávaných událostí, které se samozřejmě účastní také Česká republika. Zde jsou všechny důležité informace, bez kterých se neobejdete.

Kde se MS v hokeji koná?

Každým rokem je to jinde. Když se podíváme na pořadatelství pro letošní rok, tak ho získalo Dánsko. To je celkem dobrá zpráva. Kdo má zájem si pořídit zájezdy a vstupenky na Českou hokejovou reprezentaci, ten má jistotu, že nebude muset cestovat nijak daleko. Dánsko je celkem dostupnou zemí, kam je možné vyrazit nejenom letadlem, ale bez problémů i autobusem, nebo vlastním vozem.

S kým se utkáme?

Pokud se našemu týmu povede postoupit, je celkem těžké odhadovat, s kým se můžeme ve vyřazovacích bojích utkat. Stoprocentně jistí jsou jenom soupeři z naší základní skupiny. Jak byly skupiny v rámci MS v hokeji 2018 rozlosovány a na koho narazíme? Začít určitě musíme těmi nejatraktivnějšími zápasy, během kterých nás čekají tyto týmy:

  • Rusko
  • Švédsko
  • Švýcarsko
  • Slovensko

Opomíjet nelze ani další trojici týmů, se kterými budeme v základní skupině hrát. Bude to třeba Bělorusko, stejně jako se bude jednat o Francii, nebo Rakousko. Poslední dva by nás podle tabulek potrápit neměli, ale kdo ví.

Kde se bude hrát?

Jak už je zvykem, i letošní mistrovství se bude hrát souběžně ve dvou halách, ve dvou městech. Prvním místem je hlavní město Kodaň, kde své zápasy odehraje i naše reprezentace. A to v místní Royal Areně, která zaujme svou velikostí, ale i celkovou novotou, nebo tím, že má mnoho účelů použití. Pro naše hokejisty bude jistě velmi vyhovujícím místem z hlediska požadavků na zázemí.

Když jde o místo druhé, a tedy o druhou skupinu, je lokalitou město Herning. Zde se nachází hala s názvem Jyske Bank Boxen, která je také známým, a pro účely hokejového šampionátu plně vyhovujícím prostorem. Zde bude svou základní skupinu hrát třeba Kanada, Finsko, Spojené státy, Německo, nebo i domácí Dánové. Ty doplní také Norsko, Lotyšsko a pro mnohé celkem překvapivý účastník, a to Jižní Korea.

Kdy se MS v hokeji koná?

Ještě jednu velmi důležitou informaci musíte vědět. Informaci o tom, kdy se letošní mistrovství koná. Jako už tradičně se na něho můžete těšit v květnovém termínu. Tím dnem, kdy začíná, je pátek, 4.5. Přesně v 16:15 šampionát odstartuje prvním zápasem, kdy se utrká Rusko s Francií.

Konec je naplánován na neděli, 20.5. Na den, kdy bude po odpoledním zápase jasno o tom, kdo bere třetí místo, a po večerním hlavním zápase bude jasno také o tom, kdo se stane letošním mistrem světa. Favoritů je celkem dost a tak nechceme spekulovat vše necháme na tom, jak se bude samotný turnaj vyvíjet.

— komerční sdělení
Hlavní zprávy
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Češka, jejíž make-up dobyl Hollywood, slaví 88 let. Takhle krásně vypadá bez jediného estetického...

Styl

Džínové overaly milují módní tvůrci i ulice

Dům a zahrada

Jak uložit neskladné sportovní potřeby tak, aby nepřekážely a nezatuchly