Jak vybrat opalovací přípravek? Tipy a rady

Po opalování se nezapomeňte osprchovat a pokožku ošetřete hydratačním krémem
09. září 2020 08:16 / archiv klienta
Léto je nejočekávanější roční období. Je to čas, kdy začínají prázdniny a dovolená, chystáme se k moři nebo na hory.

Ale nezapomeňte do zavazadla přibalit opalovací přípravek, který bude chránit vaši pokožku před působením slunečního záření. Kosmetický trh nabízí široký výběr opalovacích krémů, sprejů a mlék. Poradíme vám, jak vybrat ten nejlepší opalovací přípravek.

Širokou nabídku kvalitních opalovacích přípravků najdete na makeup.cz
 
Sluneční paprsky mohou způsobit spálení pokožky, zrychlují jeji stárnutí, dehydratují atd. Proto je velmi důležité chránit pokožku před sluncem. K tomuto účelu slouží opalovací přípravky.

Ochranný faktor před sluncem - SPF

Na obalu přípravku je vždy uvedeno číslo SPF (Sun Protection Factor) nebo sluneční ochranný faktor. Udává, jak dlouho konkrétní krém chrání pokožku před UV zářením. Je to schopnost přípravku zachytit škodlivé sluneční záření a tím chránit pokožku. Čím vyšší je číslo SPF, tím se déle můžete opalovat na sluníčku bez rizika spálení. Pokud plánujete strávit na sluníčku delší dobu, vybírejte opalovací přípravek s vysokým ochranným faktorem.

Jaký jste fototyp?

Výběr ochranného faktoru souvisí s tím, jaký máte fototyp pokozky. Fototyp vyjadřuje individuální reakci pokožky na sluneční paprsky. Existuje šest druhů fototypů. Pokud chcete správně určit hodnotu ochranného faktoru, potřebujete vědět, jaký fototyp pokožky máte a jak dlouho se chcete opalovat.

Krém, mléko nebo sprej?

Kosmetický trh nabízí opalovací přípravky ve formě spreje, krému nebo mléka, ale jejich složení se v podstatě neliší. Opalovací přípravek ve spreji je velmi praktický, rychle se aplikuje a pokrývá větší plochu pokožky. Má lehkou konzistenci. Opalovací mléko je tekutější než krém, jednoduše se aplikuje na pokožku a dobře se roztírá. Nejpopulárnějším však zůstává opalovací krém, který má hustou konzistenci.

Jak správně používat opalovací přípravek?

  • Nanášet opalovací přípravek se doporučuje nejpozději 10-20 minut před tím, jak vyrazíte na sluníčko. Přípravek se vstřebá do pokožky a zabezpečí lepší ochranu.
  • Nanášení opalovacího přípravku opakujte minimálně po dvou hodinách.
  • Po koupání nezapomeňte nanést opalovací přípravek znovu.
  • Nezapomínejte chránit před slunečními paprsky obličej, zejména nos a rty. Volte přípravky s vyšším ochranným faktorem.
  • Neprekračujte dobu spotřeby, která je uvedena na obalu. V opačném případě by mohlo dojít k alergické reakci.
  • Opalovací přípravky uchovávejte v temnu a chladu.

Po opalování se nezapomeňte osprchovat a pokožku ošetřete hydratačním krémem. Krém pokožku zklidní a nasytí ji potřebnými živinami.

— komerční sdělení
Hlavní zprávy
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Už se nikdy nevrátím, prohlásila nedávno Hana Maciuchová. Dnes talentovaná herečka zemřela

Styl

Jak zmírnit deprese a chmurné stavy

Dům a zahrada

I v zimě je důležité důkladně větrat. Orosená okna mohou být příčinou vzniku plísní