Jak poznat spolehlivý teploměr, který vám naměří správné hodnoty?

Bezdotykové teploměry se stávají čím dál tím oblíbenější
08. ledna 2021 23:36 / Konstantin Zibert / Shutterstock.com
U teploměru je velmi důležité, aby dokázal objektivně a rychle podávat informace o tělesné teplotě. V jakých situacích se hodí klasický dotykový teploměr, a kdy byste měli raději sáhnout po teploměrů bezdotykovém?

Výběr teploměru

Pokud se chystáte ke koupi nového teploměru, měli byste si před výběrem ujasnit pár důležitých věcí. Záleží totiž na tom, kdo teploměr bude používat, jak často budete potřebovat měřit teplotu, a hlavně na jakém místě na těle bude měření probíhat. Každý člověk totiž teploměr používá trochu jinak. Zdravý člověk ho používá jen výjimečně, zatímco starší člověk už je častěji nemocný a využije tak teploměr častěji. Tyto dvě skupiny si však pravděpodobně vystačí s klasickým teploměrem. Ovšem u chronicky nemocných osob, kojenců a dětí je vhodné zvážit nákup kvalitnějšího pomocníka, ideální je bezdotykový teploměr.

Bezdotykový teploměr

Bezdotykové teploměry se stávají čím dál tím oblíbenější. Jedná se totiž o spolehlivý druh digitálního teploměru, který je schopný vám rychle a přesně sdělit výsledek. Lepší modely těchto teploměrů dokonce mají i paměť, takže si snadno zapamatují hodnotu teploty z minulého měření. Koupit si už můžete dokonce i chytré teploměry, ty jsou propojené s mobilní aplikací, která vše pečlivě zaznamenává – a vy tak můžete snadno monitorovat dlouhodobý zdravotní stav celé rodiny.

Jak funguje bezdotykový teploměr?

Tento typ teploměru se řadí mezi nejspolehlivější. Měření totiž proběhne v několika sekundách a získáte tak rychle přesný výsledek. Principem je snímání infračervených paprsků lidského těla. Nejjednodušší je měření přes čelo ve spánku. Obzvláště u dětí oceníte možnost tohoto nepozorovaného měření teploty. Navíc můžete s pomocí tohoto teploměru změřit i okolní teplotu, třeba při přípravě kojenecké stravy.

Investice do kvalitního teploměru byste se určitě neměli bát. Spolehlivá data a měření jsou totiž pro léčbu důležitá, kvalitní teploměr vám to navíc může usnadnit u dětí.

— komerční sdělení
Hlavní zprávy
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Neuvěřitelný objev. Pradědeček Arnolda Schwarzeneggera byl Čech narozený na Tachovsku

Styl

Zničit plíce si nemusíte jen kouřením. Chronická obstrukční plicní nemoc se zpočátku téměř neproje

Dům a zahrada

Jednoduché způsoby, jak se zbavit zápachu i skvrn z plastových dóz