Nové byty v Praze: Komfort a luxus moderního života, kouzlo historie i elán svěžesti

 Bydlení 
21. února 2022 11:00 / Komerční sdělení
📷
7 fotografií v galerii
Nové byty v Praze: Komfort a luxus moderního života, kouzlo historie i elán svěžesti PSN
Praha byla založena před více než tisíci lety. Za každé epochy těžila z výhodné polohy v srdci Evropy a byla jedním z center evropského dění. Architektonické památky všech slohů, mezi kterými nechybí ani moderna a současná architektura, jsou dokladem, že se česká metropole vždy dokázala přizpůsobit požadavkům aktuálního života. Neztratila přitom nic svého nezaměnitelného historického kouzla, jak dokazuje její zařazení na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Developerský projekt roku

Historické genius loci nabízejí i byty v Praze, které se navíc pyšní komfortem 21. století. Renomovaní architekti dokážou památné domy obohatit o nové technologie, ale současně přitom zachovat jejich historickou hodnotu a prvky s odkazem starých časů. Příkladem je novorenesanční palác Dlážděná v historickém centru Prahy, který po rekonstrukci v režii společnosti PSN znovu procitl do života na konci roku 2020. Za svoji čistou podobu s bohatou dekorativní výzdobou ve stylu novorenesance získal mnohá ocenění, nově se pyšní také titulem Realitní projekt roku 2021, kdy získal Cenu odborné poroty v regionu Praha 1. Architekti PSN ve spolupráci se studiem Jakub Ciegler Architekti obstáli v extrémně složitém procesu obnovy historického objektu v pražské památkové zóně, který byl navíc kvůli stavebním přestavbám v průběhu 20. století v horším technickém stavu, než se očekávalo.

„Interiéry i exteriéry objektu byly poznamenány úpravami, zejména přestavba z druhé poloviny 20. století objektu vzala mnohé z jeho historického vzhledu a kvality. Proto bylo snahou vrátit domu celkovou rekonstrukcí jeho původní reprezentativní a honosnou tvář, čistotu a materiálovou pravdivost,“ objasňuje architekt PSN Jakub Žoha.

Gotika, klasicistní styl i novorenesance

Palác Dlážděná je pouze jedním z mnoha příkladů zdařilé rekonstrukce v podání PSN. Byty v paláci již dávno našly své majitele, v současnosti je hledají další luxusní byty v podobných projektech obnovy historických domů.

V roce 2022 společnost PSN připravuje mj. rekonstrukci nárožního souboru tří měšťanských domů v lokalitě Na Rybníčku na Novém městě pražském. Jako Rezidence U Sv. Štěpána kombinuje noblesu novorenesance, klasicistní styl a dokonce gotiku, kterou zrcadlí nejstarší části stavby. Základy nesou zdivo původní gotické kaple s historií datovanou již v roce 1406.

Další pozoruhodnou proměnu chystá společnost PSN například v Dejvicích nebo na Letné. Projekt BackYard Dejvice reprezentuje svět pohody v srdci pulzujícího města. Bydlení Na Výšinách, bydlení s esencí svěžesti, zase ohromí božskými výhledy na panorama Prahy s nepřehlédnutelnou dominantou v podobě Pražského hradu.

Celou nabídku rezidenčních projektů PSN najdete tady.

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Rihanna si rodinného života asi moc neužije. Zpěvák ASAP Rocky, se kterým má syna, byl obžalován za...

Styl

Jeseteří úplněk ve znamení Vodnáře vyvolá touhu po svobodě a lehkomyslnosti

Dům a zahrada

Lesní jahody lze pěstovat i na balkoně. V kvalitní půdě s mírně kyselým pH vám porostou dokonce lépe...