Recenze: Lauben Electric Citrus Juicer 110WT – pomocník k vašemu zdravějšímu já

 Bydlení 
12. září 2023 12:35 / Komerční sdělení
📷
9 fotografií v galerii
Lauben Electric Citrus Juicer 110WT Lauben
Zcela upřímně, možnost vyzkoušet citrusovač mě zprvu vůbec nenadchla, protože na vymačkání trochy citronu do čaje nebo vody mi zcela stačí ruční lis na citrusy. Jenže jakmile jednou ochutnáte chuť čerstvě vymačkaného pomerančového nebo grepového džusu, zcela jí propadnete a není cesty zpět. A v takovém případě je elektrický citrusovač pomocníkem, kterého opravdu oceníte.

Lauben Electric Citrus Juicer 110WT si zamilujete již po vyndání z krabice pro jeho elegantní design. Oblé tvary krásně korespondují s ovocem, pro které je určen, a ozdobí každou kuchyň. 

Získáte maximum z každého citrusu

Možná vás před prvním použitím překvapí, že je v balení pouze jeden kužel, ale brzy zjistíte, že to úplně stačí. Kužel je totiž univerzální a pohodlně na něm vymačkáte malé limetky i velké grepy. Ačkoliv jsem vyzkoušela vymačkání limetek i citronů, za mnohem zajímavější považuji odšťavnění větších citrusů. Čerstvý pomerančový nebo grepový džus připravíte pohodlně, čistě a během chvíle pro celou rodinu. Pákou, která dobře sedne do ruky, lehce zatlačíte a zbytek udělá citrusovač za vás. Informaci, že 75 otáček za minutu je ideálních pro zachování maximálního množství vitamínů, nemám jak ověřit, takže budeme věřit výrobci. Upřímně, už jen za tu chuť to stojí. Té nahrává také to, že filtr a výlevka jsou vyrobeny z nerezu. Zkuste si někdy dát nápoj z plastové nádoby a pak třeba ze skla či nerezu a poznáte ten rozdíl. 

Rychlá a efektivní návštěva kuchyně

Pokud nejste zrovna milovníky uklízení, určitě podobně jako já oceníte snadnou údržbu přístroje. Odnímatelné komponenty naprosto lehce sundáte a vložíte do myčky, zbytek otřete hadříkem. Okolí citrusovače vás trápit nemusí, protože funkce Anti Drip proti odkapávání funguje skvěle a šťáva teče opravdu jen tam, kam má. To znamená při menším objemu do sklenice a u většího množství do zásobníku o kapacitě 1,7 litru, ze kterého si šťávu přelijete třeba do džbánku. Skvělé je, že u citrusovače nemusíte ovoce loupat, stačí přepůlit. Když jej přidáváte do mixéru při přípravě smoothie, tak to bez oloupání nepůjde, a tedy i mírného nepořádku.

Tichý společník, který vás neohrozí

Jelikož mám ráda svůj klid, tak rozhodně neuniklo mé pozornosti, jak tiše citrusovač pracuje. Protiskluzové nožičky ho drží na místě, nemá tedy tendenci putovat po kuchyňské lince. Vyzkoušela jsem i funkčnost pojistky, jež má za úkol zabránit spuštění lisu, pokud nejsou komponenty nasazeny, jak být mají. A funguje, lis začal pracovat až tehdy, když bylo vše tzv. docvaknuto. Jakmile běží lis delší dobu, sám se vypne, aby nedošlo k přehřátí. Proto se nelekněte, kdyby najednou přestal pracovat. 

Kdo by se například u malých dětí obával kousků dužiny ve šťávě, tak nemusí. O to se stará filtr, který žádné větší kousky nebo semínka nepropustí. Když máte takto oddělené dužiny více, není potřeba ji vyhazovat, hodí se třeba do koláče. 

Chcete-li tedy žít zdravěji, posílit imunitu pořádnou dávkou přírodních vitamínů a máte rádi čerstvé džusy, pak Lauben Electric Citrus Juicer 110WT určitě doporučuji. A bez problémů si s ním poradí i děti, takže vám mohou pomáhat. Jediné, co jsem ještě nevyzkoušela, ale chystám se na to, je způsob, jak odšťavnit pomelo.

Klady:

Snadné, rychlé a čisté odšťavňování

Jednoduchá údržba

Netřeba měnit kužely, jeden si poradí se všemi druhy citrusů

Tichý provoz

Design

Zápory:

Pomeranče je potřeba volit spíše klasické, s opravdu velkými už je trochu potíž

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hollywoodský glamour: Odhalení módních trendů celebrit

Styl

Pět věcí, které ženám ničí orgasmus. Prostě se jich zbavte

Tech

I detektor lži se dá podvést. Víte, jak funguje, a dokázali byste ho obelhat?