Proti plísním a alergiím lze účinně bojovat čističkami a odvlhčovači vzduchu

Alergie všeho druhu jsou problémem dnešní doby
21. listopadu 2019 13:51 / Depositphotos
Alergie všeho druhu jsou problémem dnešní doby. Dá se říci, že se řadí k civilizačním problémům. Mohou je způsobovat nevhodná aditiva v potravinách, ale třeba také prostředí, které máme doma. V tomto případě to je třeba domácí prach nebo póry plísní.

Pokud se zaměříme na to, jak zlepšit ovzduší v našem obydlí, musíme nutně narazit na čističky vzduchu a odvlhčovače. Pojďme si k nim říci v našem článku něco více.

Dejte alergiím a plísním sbohem

Doma je to nejčastěji prach, který vzniká třeba z oblečení, dále již zmiňované plísně a pochopitelně v jarních měsících také pyly, které pronikají do interiéru při větrání. To všechno jsou potenciální alergeny. Řešit je umí čistička vzduchu, která je toho schopná díky účinné filtraci. Obsahují filtry, které dokáží zachytit mikročástice. Zvolit můžete i další varianty těchto přístrojů, mezi které patří čističky:

  • Na elektrostatickém principu
  • Se zvlhčovačem
  • S ionizátorem

První varianta umožňuje snadnější údržbu, protože není potřeba měnit filtry. Dále je běžně na trhu čistič vzduchu, který může být kombinovaný se zvlhčovačem. Ten se ale zpravidla používá v těch případech, kdy bojujeme s trochu jiným problémem, než jsou plísně, tedy zpravidla se suchým vzduchem.

Důležitou kategorií, které bychom měli věnovat pozornost, jsou rovněž také čističky s ionizátorem. Ionizace vzduchu je totiž proces, který dokáže neutralizovat zárodky plísní. Zamezuje tak dalšímu šíření plísní prostřednictvím pórů.

Když jsou plísně velký problém

Pokud čistička s Ionizátorem nepomáhá a máte problémy s plísněmi v domácnosti daleko většího rozsahu, je potřeba zamezit vůbec jejich vzniku. Pravděpodobně je jednou z hlavních příčin tvorby písní nadměrná vlhkost v místnosti. Tady se stává účinným odvlhčovač vzduchu, který dokáže přebytečnou vlhkost z interiéru odebrat. Rozhodně ale doporučujeme třeba také pravidelné větrání, na které se často zapomíná.

— komerční sdělení
Hlavní zprávy
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Zemanem oceněná herečka Jitka Frantová Pelikánová donášela StB na Wericha, Kačírkovou i Hegerovou

Styl

Vráskám se nevyhne nikdo. Zpomalit jejich vývoj ale můžete stimulační masáží

Dům a zahrada

Je nejvyšší čas zasadit batáty. Jsou chutné, plné vitaminů a jejich pěstování není složité

1. Miss Czech Republic Denisa Spergerová poletí do Londýna na Miss World

2. Kocián z Lunetic zase vyvádí. Kapela ho vyhodila

3. Herečka z Temného kraje má stejné příjmení, jako hvězda Ordinace. Musela to řešit

4. Zpěvačka Nelly má nový klip. Natáčení ale protrpěla

5. Aňa Geislerová se pochlubila novými vlasy. Je teď blondýna