5 výhod, které získáte s platbou online

Nákup zboží na internetu v České republice už dávno zdomácněl
25. dubna 2019 01:07 / archiv
Je rychlá, pohodlná, bezpečná. Co je to? Přece platba online. Dnes už je to ostatně naprosto běžná věc. Ovšem nejen tohle všechno platby prostřednictvím internetu nabízejí. Podívejte se s námi, co všechno bezhotovostní platbou získáte.

Nákup zboží na internetu v České republice už dávno zdomácněl, ba co víc, tuto možnost využívá stále více lidí. Z pohodlí domova si přes počítač, tablet či chytrý telefon vyberete v internetovém obchodě vysněný produkt a stejně tak ho můžete z domova během pár minut zaplatit. Potom už si jen počkáte, až u dveří zazvoní doručovatel s balíčkem nebo si ho vyzvednete na odběrném místě.

Online platba na několik způsobů

Přesto, že mezi nejoblíbenější druhy plateb za zboží objednané přes internet stále ještě patří dobírka či platba v hotovosti při převzetí, platby online je už dohánějí. Jedním z důvodů je i to, že si zákazník může vybrat hned z několika způsobů online plateb. Tím nejznámějším je asi bankovní převod, kde si uživatel ve svém internetovém bankovnictví nebo v mobilní bankovní aplikaci vyplní příkaz k zaslání peněz na účet prodávajícího, to je většinou vždy zdarma. Zpoplatněné jsou pouze bankovní příkazy na pobočkách bank. Bezpečnou a rychlou metodou, kde odpadá vyplňování čísel účtů a výše zaslané částky je platba kartou online. Na internetu ale může zákazník využít i například i digitální peněženky, jako je Masterpass, Google Pay či v Česku nedávno spuštěný Apple Pay, a platební systémy jako PayPal.

Proč platit online?

Jakmile dáte bezhotovostnímu placení šanci, většinou je to „láska na celý život“. Není se čemu divit. Výhod je hned několik.

1. Bezkonkurenční komfort

Několika kliknutími vyřídíte celý nákup včetně platby, a to kdykoliv a kdekoliv kde máte připojení k internetu. Ať už je to vaše křeslo v obýváku, při cestě vlakem do práce či na dovolené. Nemusíte se tak starat o to, zda máte u sebe dostatečnou hotovost ve chvíli doručení zásilky, takže není potřeba absolvovat cestu do bankomatu pro výběr peněz.

2. Rozpočet pod kontrolou

Současně máte s online platbami, resp. díky vašemu internetovému nebo mobilnímu bankovnictví, dokonalý přehled o všech svých pohybech na účtu, zůstatku na účtu a dalších věcech. A nejen to, řada bank nabízí pokročilé funkce pro správu vašeho osobního či rodinného rozpočtu. Online platby totiž dokáží kategorizovat dle účelu (bydlení, potraviny, oblečení, atd.), čímž vám poskytují skvělou zpětnou vazbu o tom, kolik a hlavně za co utrácíte.

Ve čtení článku pokračujte na blog MallPay.

— komerční sdělení
Hlavní zprávy
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Karel Gott sdílel foto z tajné oslavy narozenin! Co fanouškům vzkázal?

Styl

Zákeřná rakovina hrtanu: Jaké příznaky byste neměli ignorovat?

Dům a zahrada

Odpuzovače zabrání škodám, které vaše kočky mohou doma nebo venku napáchat

1. Ivana Jirešová už měla dvě dovolené. Jaká je ale její vysněná destinace?

2. Druhý večer StarDance bude věnován Karlu Gottovi, který dnes slaví 80!

3. Ewa Farna se pochlubila, jak jí to po porodu sluší

4. Miley Cyrus v bikinách trochu chrastí kostmi

5. Saša Rašilov, Kristýna Kociánová a další ze seriálu Modrý kód a Krejzovi se nechali očkovat

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn