Jak zateplit dům?

Náklady na zateplení nejsou úplně malé
22. února 2019 16:24 / rockwool.cz
Máte už vyřešené zateplení na svém domě? Pokud o tom teprve přemýšlíte, nechte si poradit. Nepodceňte izolaci a vyberte kvalitní zateplení už při stavbě nebo rekonstrukci.

Proč zateplovat?

  • Ušetříte nákladyna energie
  • V zimě doma udržíte teplo, v létě se místnosti nepřehřejí
  • Vyvarujete se tepelným a akustickým mostůmi plísním
  • Bez zateplení vám naopak uniká až čtvrtina tepla z domova


Zateplujte rovnou

Ať už řešíte stavbu nebo rekonstrukci, myslete rovnou i na zateplení domu, které za vás vyřeší spoustu problémů. Především tím zamezíte nežádoucím únikům tepla. I když si myslíte, že vám teplo nemizí, jste na omylu. Uniká vždy, i přes dobře zvolené materiály, jen se nikdy přesně neví kolik. Tepelné ztráty jsou způsobeny nejen, když zateplení chybí, ale i v případě, že není udělané správně.

Zateplení fasády

Pokud plánujete provést vnější izolaci na své fasádě, zvolte opravdu kvalitní stavební materiál, který nabízí více funkcí najednou. Mezi takové se dnes řadí i tzv. kamenná vlna. Ta nabízí tepelnou ochranu, protihlukové i protipožární bezpečnostní vlastnosti. Jedná se totiž o nehořlavý materiál, který v případě požáru zabrání rozšiřování ohně v domě. Zároveň zachovává prodyšnost stěn, což by mělo jinak za následek vlhkost stěn a tvorbu plísní.

Zateplení střechy

Možná přemýšlíte pouze o horním zateplení střechy, které také dokáže výrazně vyřešit nežádoucí úniky tepla. Odborníci se dnes specializují jak na rovné, tak na šikmé izolace střech. Vyberte si mezikrokevní a podkrokevní zateplení, které je vhodným řešením pro další izolaci a zamezení únikům tepla. Existuje i nadkrokevní zateplení, při kterém ušetříte prostor v interiéru, který by jinak zaplnila izolace. Výhodou je, že jednotlivé způsoby můžete také kombinovat.  

Porovnávejte veškeré náklady

Náklady na zateplení nejsou úplně malé. Je důležité vybírat nejen kvalitní stavební materiál, ale – pokud neplánujete zateplení provést sami – i firmu. Snaha za každou cenu ušetřit za levnější materiál nebo rychleji odvedenou práci se vám ale nemusí vyplatit. Tudy cesta ke kvalitě nikdy nevede. I to se může obrátit proti vám a stavba nebo rekonstrukce se vám nakonec prodraží.

Nechte si poradit

Nemusíte být na všechno sami. Obraťte se na projektanta nebo jiného odborníka, který vám poradí, jaké materiály použít nebo jaký typ zateplení je vhodný pro konkrétní řešení vaší stavby, či rekonstrukce. Přečtět si článek, který poradí, jakou zvolit tloušťku izolace,

Počítejte s rezervami

V každém případě je lepší počítat i s menší finanční rezervou. Buďte připraveni, protože nikdy nevíte, co se může během realizace přihodit. Zároveň je dobré se připravit i na to, že se může cokoliv zdržet, stanovte si proto časovou rezervu. Neplánujte práci na poslední chvílipřed zimou s vidinou, že ušetříte za energie. V zimním období je větší vlhkost, a proto se mohou materiály snadněji poničit.

Dnes existuje spoustu možností v oblasti zateplování. Od izolace střech, přes fasády, až po podlahy. Nikdy nic neuspěchejte a volte i vhodné období pro zateplování. Vše důkladně plánujte. Nebuďte na to sami a domluvte si konzultaci s odborníkem.

— komerční sdělení
Hlavní zprávy
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Karel Gott sdílel foto z tajné oslavy narozenin! Co fanouškům vzkázal?

Styl

Zákeřná rakovina hrtanu: Jaké příznaky byste neměli ignorovat?

Dům a zahrada

Odpuzovače zabrání škodám, které vaše kočky mohou doma nebo venku napáchat

1. Ivana Jirešová už měla dvě dovolené. Jaká je ale její vysněná destinace?

2. Druhý večer StarDance bude věnován Karlu Gottovi, který dnes slaví 80!

3. Ewa Farna se pochlubila, jak jí to po porodu sluší

4. Miley Cyrus v bikinách trochu chrastí kostmi

5. Saša Rašilov, Kristýna Kociánová a další ze seriálu Modrý kód a Krejzovi se nechali očkovat

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn