Lesklé vlasy jako zlatovláska? Stačí dodržovat těchto 5 zásad

Časté mytí vlasům nesvědčí
03. září 2018 10:51 / Archiv
Pokud se i vy ztotožňujete s tvrzením, že vlasy jsou korunou krásy, ale stále se vám nedaří docílit lesklé krásné hřívy, jste tu správně. Třebaže jste už vyzkoušeli všechno, ve výsledku možná děláte několik zásadních chyb, kvůli kterým se vaše vlasy trápí a dávají vám to jasně najevo. Jaké zvyky si v péči o vlasy osvojit a čeho se vyvarovat, abyste je uzdravili a milovali?

1. Nemyjte si vlasy příliš často

Jak často si myjete vlasy? 3krát týdně? Obden? Možná vás překvapí, že čím častěji si vlasy myjete, tím více jim ubližujete. Mytím své kadeře zbavujete přirozeně se vyskytujícího se mazu, který vlasům slouží jako výživa a zároveň ochranný obal, a tím pádem je vysušujete. Časté mytí vlasům nesvědčí, proto se snažte mýt je pouze párkrát do týdne.

2. Dejte přednost šampónům bez parabenů

A po jakém šampónu sáhnout? Ve skutečnosti na tom až tolik nezáleží, důležitá je především závěrečná péče. Snažte se vyhnout šampónům obsahujícím parabeny, silikony a sulfáty, díky nimž šampón pění. Bývají sice dražší než klasické šampony, ale pokud si pohlídáte akce například v letáku Teta drogerie, můžete je pořídit za skvělou cenu.

3. Používejte kondicionér

Šampon vlasy sice odmastí a při procesu mytí je otevře, ale už nezacelí. Aby se vlas po mytí uzavřel a nepůsobil „krepatě“, je potřeba vždycky použít kondicionér. S kondicionérem na rozdíl od šampónu šetřit nemusíte, ale dbejte, aby odpovídal struktuře vašich vlasů. Kadeřnice rovněž doporučují kondicionér nenanášet ho těsně ke kořínkům, protože se tím vlasy rychleji zmastí. Aby se z kondicionéru do vlasů dostaly všechny cenné složky, nechte jej po umytí působit alespoň 3 minuty.

4. Žehlete prádlo, ale ne vlasy

Ačkoliv jsou moderní žehličky na vlasy teplotně nastavitelné a obsahují ionizátory, jejich pravidelné používání vlasům neprospívá. Jakákoliv tepelná úprava vlasy vysušuje a po nějaké době může paradoxně způsobit jejich větší kudrnatění. Chcete-li se tedy pyšnit rovnou hřívou, jako mají topmodelky, omezte žehlení vlasů na minimum. Pokud přeci jen k žehlení dojde, vlasy by měly být naprosto suché, jinak je upálíte zaživa.
 
Tip: Nikdy, opravdu nikdy nechoďte spát s mokrou hlavou! Mokré vlasy jsou mnohem náchylnější k polámání a třením o polštář se tak okamžitě polámou.

5. Hydratujte vlasy olejíčky

Všechny výše zmíněné rady se na vlasech nejlépe podepíší v kombinaci s pořádnou hydratací v podobě nejrůznějších olejíčků, které se nanáší buď na mírně vlhké vlasy nebo jako hydratační maska. Mezi nejznámější oleje patří kokosový, ale trh nabízí i další zázraky jako například arganový nebo konopný olej. Konopný olej obsahuje spoustu vitamínů (A, B, C, D, E,...), bílkovin i nenasycených mastných kyselin, takže vlasy hluboce vyživí a dodá jim oslnivý lesk. Kvalitní konopný olej seženete na Semena-marihuany.cz.

— komerční sdělení
Hlavní zprávy
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Anička Slováčková má ráda žárlivost!

Styl

Fotky, které vás jako mávnutím zázračného proutku vrátí do dětství

Dům a zahrada

Nevíte, jak namíchat benzín s olejem do sekačky? Důležitý je poměr i typ oleje

1. Jakub Prachař prozradil, co se mu na ženách líbí nejvíc

2. Mahulena Bočanová jde s dobou. Auto myje bez vody

3. Jiřina Bohdalová to spočítala. Ve filmu hraje už 83 let!

4. Pepa Vágner prozradil, jak předchází manželské krizi

5. Orlando Bloom prodává tuhle nádheru a stěhuje se ke Katy

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn