Sjednání cestovního pojištění online: Jaké důležité součásti musí pojistka zahrnovat?

Pojistit se online je velmi jednoduché
22. června 2018 10:07 / Shutterstock
Už máte zamluvenou letošní dovolenou a těšíte se, až konečně vyrazíte? Nejspíše ano, nicméně myslet byte neměli pouze na potenciální zážitky, ale především na zadní vrátka. Nikdy nevíte, co se může na dovolené nebo při samotné cestě stát. Právě z toho důvodu se vyplatí uzavřít kvalitní cestovní pojištění, které vás ochrání.

Že netušíte, co všechno by měla taková pojistka pojímat? Pak jste na správné adrese. My se na základní charakteristiky cestovního pojištění uzavřeného online soustředíme mnohem podrobněji.

Pojištění léčebných výloh jako základ

Jakékoli moderní cestovní pojištění online zahrnuje především pojištění léčebných výloh. Jinými slovy, pokud se vám přihodí nějaký úraz, či onemocníte, bude o vás postaráno a veškeré výlohy pokryje příslušená pojišťovna. Ne všechno je ovšem u této pojistky samozřejmostí a rozhodně se vyplatí minimálně prozkoumat limity cestovního pojištění. Obecně se doporučuje při cestování po Evropě limit v minimu 1,5 mil. korun. Při cestování po světě by mělo jít o dvojnásobek, tedy celkem 3 miliony korun. Jen pro příklad uvedeme některé ceny případných úkonů v zahraničí. Třeba takové ošetření zubů vyjde v Tunisku na 100 000 korun, střevní problémy v Egyptě stojí okolo 10 000 korun a taková zlomená noha v USA vás přijde na 450 000 korun.

I vy můžete způsobit škodu

Dovedete si představit, kolik stojí taková rozbitá váza v egyptském či jiném muzeu? Nejspíše ne a my to také nezvládneme, nicméně cena bude pravděpodobně astronomická. Právě proto musí být součástí pojistky také pojištění odpovědnosti za škodu, kterou způsobíte vy, případně vaši blízcí. I tady se podívejte na limity. Připomenout je třeba, že tato pojistka není vždy součástí komplexního cestovního pojištění!

Rizikové sporty

Jedete si užívat vln na surfu anebo milujete spíše vodní lyžování či lezení po horách? Ať už je vaše situace jakákoli, nezapomeňte na speciální pojistku vztahující se k adrenalinovým sportům a rizikovým aktivitám.

Storno zájezdu

Ne vždy se všechno podaří a vy budete nuceni zájezd stornovat. I pro tuto situaci existuje řešení v podobě pojistky storna zájezdů, která může být součástí cestovního pojištění.

Ostatní aspekty

Cestovní pojištění do zahraničí by mělo zahrnovat mimo jiné také právní ochranu a asistenční služby. U těch si dejte pozor na to, aby byly poskytovány kompletně v češtině a k dispozici jste je měli fakticky kdykoli po dobu trvání vašeho pobytu. Hodně důležitá je samozřejmě i celková cena pojistky. Sehnat nejlevnější cestovní pojištění do zahraničí dnes ale nemusí být nijak náročné. Stačí se pouze podívat na Ušetřeno.cz. Právě tady vám vyberou cestovní pojištění na míru, které bude za minimální cenu, nicméně ochrání vás nejen ve jmenovaných situacích.

— komerční sdělení
Hlavní zprávy
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Marta Kubišová znovu ve studiu nazpívala svůj největší hit!

Styl

Trápí vás kašel, rýma nebo horečka? Zkuste rady našich babiček

Dům a zahrada

Kočka a kočičí kokain? Neděste se a klidně jí ho dopřejte, odvykačku potřebovat nebude

1. Klusova Tamara si vyšla do kina poté, co byla na sociálních sítích zesměšněna

2. Sexy servírka z Mostu má po úspěchu seriálu plné ruce práce

3. Laďa Kerndl kašle krev. Kvůli těžkému zápalu plic se o něj dcera Tereza velmi bojí

4. Lady Gaga se zase nevdá. Zrušila už třetí zásnuby

5. Eva Decastelo je o berlích po kuriózním a bolestivém zranění

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn