Tip pro milovníky antických památek. Loď ve stylu Florencie!

 Cestování 
07. března 2022 15:33 / Komerční sdělení
📷
5 fotografií v galerii
Tip pro milovníky antických památek Loď ve stylu Florencie! Costa Cruises
Italská kráska Costa Firenze je novým přírůstkem ve flotile společnosti Costa. Tahle obří loď pluje mezi oblíbenými destinacemi ve Středozemí, z přístavu v Barceloně přes Marseille, Savonu, Neapol, Řím až do Palma de Mallorca. Během zimních měsíců společnost pořádá také plavby po Dubaji a Spojených arabských emirátech, kam hlavně turisté z Evropy míří za slunečními paprsky.

Paluba je navržena ve stylu města umění Florencie, a tak tu nechybí sloupy, sochy a obrazy  typické pro tohle kouzelné italské město. Život na slunné Riviéře zase připomínají venkovní bazény s lehátky, slunečníky a květinami v truhlíkách– k dokonalosti pak už chybí jenom vychlazené Prosecco,  o které se postará barová obsluha. Kapacita čítá přes 5000 cestujících, takže si nejspíš dokážete představit, o jaký kolos mezi loděmi se jedná.  Turisté můžou vybírat z několika typů ubytování, od apartmánů s velkým balkonem a výhledem na širé moře, až po vnitřní menší (a levnější) kajuty.

Co se týče gastronomie, i když by se to nabízelo, na Costa Firenze nepřipravují pouze italské speciality. Chutě hostů jsou různé, a tak se tu snaží uspokojit každého v celkem 13 restauracích. Pořádný steak si tu hosté můžou vychutnat ve Steak Housu La Fiorentina a na sushi si zajít do Sushino at Costa bistra, kde  maki nebo nigiri připraví sushi mistr.V japonské restauraci Teppanyaki zase pravidelně pořádají kuchařské show.

Nakrmit je potřeba nejen tělo, ale i ducha – ostatně Florencie se stala v 15.století kolébkou renesance a kulturním centrem severní Itálie.   A tak na téhle italské lodi nechybí ve večerních hodinách ani živé umění jako kabaret, muzikály, vystoupení akrobatů a divadelní hry.

A jak je to s aktuálními podmínkami? I v době covidové pandemie je cestování okružní lodí relativně bezpečné. Při vstupu na palubu je zapotřebí absolvovat testování, na palubě jsou rozmístěny stojany s dezinfekcí, hostům se digitálně měří teplota a ve vnitřních prostorách platí povinnost nosit roušky. Také exkurze po městech s průvodcem jsou nyní kapacitně omezené a podléhají restrikcím daného státu.

Jestli váháte, zda je takový typ dovolené vhodný i pro malé děti, tak věřte, že i ty se na lodi zabaví. Na palubě jsou pro ně navrženy dětské bazény, aquapark se skluzavkami nebo dobrodružný park. A k dispozici je i hlídací služba. 

Cestování zaoceánskou lodí je finančně nákladnější – například osmidenní plavba po Dubaji a Emirátech začíná na 629 dolarech za osobu, k ceně je třeba přičíst ještě letenku a poplatky za útratu v barech a restauracích, pokud byste si chtěli dopřát něco nad rámec all inclusive stravování. Dál do ceny nejsou zahrnuty fakultativní výlety v navštívených přístavních městech, a to s průvodci.Mezi další nadstandardní služby na lodi patří třeba kadeřnictví nebo prádelna. A pozor – povinné je tu i spropitné pro obsluhu. Zájezdy s okružní plavbou nabízejí české cestovky (nebo přímo společnost Costa) celoročně, a je o ně mezi evropskými turisty zájem i v období vánočních svátků a Silvestra.

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Steven Tyler z Aerosmith je doma z léčebny. Drogová historie 74letého rockera je velmi dlouhá

Styl

Mohou drobné domácí práce uklidňovat a zlepšit psychické zdraví?

Tech

Není to tank, ale funguje jako tank. Američané mají nové lehké tankové vozidlo

Zavřít reklamu