Strategie online pokeru: naučte se matematické koncepty, abyste snížili své ztráty ve hře

 Business a Finance 
28. února 2022 14:56 / Komerční sdělení
📷
1 fotografie v galerii
Strategie online pokeru: naučte se matematické koncepty, abyste snížili své ztráty ve hře archiv klienta
Kdo si myslí, že online poker je hra, o které rozhoduje štěstí, mýlí se. Ve skutečnosti tato modalita vyžaduje hodně strategické inteligence od těch, kteří chtějí ve většině relací vyjít jako vítězové.

Podle knihy Theory of Poker, kterou napsal David Sklansky, − profesionální hráč −, existuje řada logických a deduktivních proměnných, které obklopují pokerový stůl, a jejich pochopení je nezbytné, abyste se stali dobrým hráčem. Pochopení, že například poker není tvořen triky nebo cheaty, ale technickými, emocionálními a „matematickými“ aspekty, je velkým tajemstvím toho, jak se rozhodnout v různých herních scénářích.

Pokud jste online pokerový hráč, který věřil pouze ve štěstí, je čas se dozvědět o některých matematických konceptech, které mohou zlepšit váš výkon při hraní pokeru na přihlášení do CasinoChan login:

Kurzy v pokeru

V Texas Hold'em – nejběžnější modalitě ve virtuálních pokerových hrách – je důležité naučit se vypočítat pravděpodobnost zásahu do hry po flopu (první tři společné karty). Nejlepší „vzorce“ pro dosažení realistické předpovědi jsou založeny na počtu outů, tedy na zbývajících kartách v balíčku. Podívejte se na některé příklady:

Pravděpodobnost zásahu do hry po flopu s přihlédnutím ke dvěma budoucím kartám (turn a river)

  • Mezi 1 a 8 výstupy: vynásobte počet výstupů 4
  • Mezi 9 a 20 výstupy: vynásobte počet výstupů 3 a přidejte 8

Situace A: Po flopu máte odloženou postupku a předpokládáte, že pot vyhrajete, pouze pokud jej trefíte. To znamená, že mate 4 outs. Když uděláte násobení (4x 4)%, zjistíte, že máte 16% šanci, že budete mít postupku u řeky.

Situace B: Po flopu máte na obou koncích flush draw a postupku, celkem tedy 15 outů. Při výpočtu [(15x3) + 8] % zjistíte, že máte 53% šanci na uzavření hry u řeky.

Pravděpodobnost zásahu do hry po flopu, přičemž se bere v úvahu pouze další karta (turn nebo river)

  • Mezi 1 a 3 výstupy: vynásobte počet výstupů 2
  • Mezi 4 a 8 výstupy: vynásobte počet výstupů 2 a přidejte 1
  • Mezi 9 a 14 výstupy: vynásobte počet výstupů 2 a přidejte 2
  • Mezi 15 a 20 výstupy: vynásobte počet výstupů 2 a přidejte 3

Situace C: Po turnu máte slabý pár a předpokládejte, že vyhrajete pouze tehdy, pokud trefíte druhý pár nebo tripy s 5 outy. Když spočítáte [(5x 2) + 1, zjistíte, že pravděpodobnost, že zasáhnete hru na riveru, je 11%.

Situace D: Po flopu máte na obou koncích flush draw a postupku. Takto máte 15 outů. Při výpočtu [(15x2) + 3] % dojdete k závěru, že šance na uzavření hry na tahu je 33 %.

Porovnání odds s pot odds v online pokeru

Po vypočítání šancí na zasažení hry je nezbytné je vyhodnotit oproti pot odds, tedy poměru mezi cenou sázky a velikostí banku, který hrajete.

Pokud je například bank 4 $ a váš soupeř vsadí 1 $, budete muset zaplatit pětinu banku, abyste měli šanci jej vyhrát. Zaplacení 1 $ za zisk 5 $ se rovná pot odd 5:1. Na druhou stranu, pokud byste museli zaplatit 3 $, abyste dosáhli zisku 9 $, váš pot odds by byl 3:1.

Mějte na paměti, že hodnota potu pokrývá nejen žetony, které jsou v něm již obsaženy, ale také všechny sázky pro aktuální kolo. Když určíte pot odds a porovnat je s šancemi na trefení hry, zjistíte, zda stojí za to pokračovat v sázce.

Důležitost těchto výpočtů pro vaši online pokerovou strategii

Výpočet odds a pot odds se může zdát komplikovaný, zvláště když jste začínající hráč. Zvládnutí těchto matematických konceptů je však zásadní pro snížení ztrát v dlouhodobém horizontu, což vám může pomoci stát se skutečným „expertem“ a vydělávat peníze na pokerových stránkách.

Nakonec je vhodné zdůraznit, že čísla budou vždy přítomna u každého pokerového stolu. Hráči, kteří mají pokročilé znalosti na toto téma, budou mít velkou výhodu nad svými soupeři.

Výše uvedené výpočty jsou pouze úvodem do základní pokerové matematiky, proto vám doporučujeme, abyste se do tématu ponořili prostřednictvím knih, jako je „Teorie pokeru“ od Davida Sklansky a „Texas Hold'em, Odds and Odds, Matthew Hilger“.

 

Ministerstvo financí varuje: Účast na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti na hazardních hrách osobám mladších 18 let.

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Steven Tyler z Aerosmith je doma z léčebny. Drogová historie 74letého rockera je velmi dlouhá

Styl

Mohou drobné domácí práce uklidňovat a zlepšit psychické zdraví?

Tech

Není to tank, ale funguje jako tank. Američané mají nové lehké tankové vozidlo

Zavřít reklamu