Druhy holicích strojků a jak vybrat ten nejlepší

Péče o tělo i tvář je velmi důležitá
01. srpna 2018 13:48 / Shutterstock
Moderní doba se sebou přináší i moderní řešení. Péče o svoje tělo je velmi důležitá a mnoho z nás chce vypadat co nejlépe bez velké námahy. Holicí strojek je skvělým pomocníkem hlavně pro muže.

Mnoho mužů však s tímto zařízením není spokojeno kvůli slabým parametrům a špatnému výběru. Pojďme si společně vysvětlit jak vybrat ten správný.
 
Holicí strojky můžeme rozdělit do dvou velkých kategorií: planžetové a frézkové. Každý z těchto typů je určen na něco jiného a nelze je mezi sebou objektivně porovnat a říci, který je lepší, a který je horší.

Planžetové

Bývají o něco levnější než frézkové holicí strojky a jsou určeny především pro muže s krátkým strništěm, kteří se chtějí holit často a do hladka. Pod planžetami vibrují nože, které odsekávají chloupky a vousy pronikající dírkou planžety. Vousy se tím zkrátí a v případě pánských holicích strojků téměř na úroveň pokožky. Pro dlouhé vousy je takový systém nevhodný, protože budou do planžety jen velmi těžko pronikat. Frekvence vibrací je velice důležitá pro výkonnost strojku. Čím menší vibrace jsou, tím déle bude holení trvat. U levnějších strojků se do hladka ani neoholíte. Velmi důležitý je i počet planžet. Nejjednodušší a nejlevnější strojky disponují pouze jednou planžetou. Naopak ty nejlepší klidně i třemi, nebo čtyřmi. Velkou výhodou je také ergonomický design snadného držení a další technologie a vychytávky

Frézkové

Fungováním i cenou jsou navrženy pro náročnější zákazníky, pro ty, kteří chtějí věnovat čas svým vousům. Pro tento strojek jsou typické rotační hlavy. O kvalitě zde rozhoduje právě počet otáček u těchto hlav. Čím více otáček, tím lépe. Strojky, které nedisponují dostatečnými otáčkami, mohou způsobit bolestivé a nerovnoměrné holení. Velkým bonusem je taktéž ergonomický design. Ty nejlepší strojky používají třeba i dvojitý břit, nebo technologii nadzvedávání vousů.
 
Na trhu existuje velké množství výrobců, a proto je třeba zkoumat nejen parametry, ale i recenze holících strojků, jejich výrobce a testy konkrétních druhů. Věříme, že vám tenhle článek pomohl v tom, jaký strojek pro vás bude ten nejlepší a přejeme vám s výběrem hodně štěstí.

— komerční sdělení
Hlavní zprávy
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Marta Kubišová znovu ve studiu nazpívala svůj největší hit!

Styl

Trápí vás kašel, rýma nebo horečka? Zkuste rady našich babiček

Dům a zahrada

Kočka a kočičí kokain? Neděste se a klidně jí ho dopřejte, odvykačku potřebovat nebude

1. Klusova Tamara si vyšla do kina poté, co byla na sociálních sítích zesměšněna

2. Sexy servírka z Mostu má po úspěchu seriálu plné ruce práce

3. Laďa Kerndl kašle krev. Kvůli těžkému zápalu plic se o něj dcera Tereza velmi bojí

4. Lady Gaga se zase nevdá. Zrušila už třetí zásnuby

5. Eva Decastelo je o berlích po kuriózním a bolestivém zranění

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn