Zaměstnanci nebo podnikatelé – Kdo je na tom líp?

Za úspěchem se skrývá pořádná dávka dřiny
02. dubna 2019 10:47 / archiv
Někdo tvrdí, že být podnikatelem je určitě lepší cesta než být zaměstnancem. Jiný si myslí přesný opak. V čem je ale opravdu život podnikatele jiný od klasického pracovního poměru a je to výhra?

K podnikání láká hlavně svoboda a příslib zisku

Je pravdou, že být podnikatelem s sebou přináší mnohem větší svobodu. Nemáte nad sebou šéfa, kterému musíte neustále něco obhajovat. Jste totiž svým vlastním pánem. Netrápí vás pevná pracovní doba ani nemusíte nikoho žádat o dovolenou. Navíc, pokud se vám v byznysu opravdu daří, vyděláte si rozhodně mnohem víc než v zaměstnaneckém poměru. Jenomže je to všechno opravdu tak jednoduché?

 
Máte na to, vystoupit ze své komfortní zóny?

Ve skutečnosti podnikatelé obětují své firmě mnohem víc času. Rozhodně není výjimkou, že pracují i16 hodin denně 7 dní v týdnu. Než se jim podaří vygenerovat zisk, nějakou dobu to trvá, často se jedná i o několik let. Vydělané peníze pak investují zpátky do svého podnikání, do marketingu, do technologií a podobně. Za úspěchem se zkrátka skrývá pořádná dávka dřiny. Podnikatelé se často pohybují mimo svou komfortní zónu a čelí novým výzvám. Naproti tomu zaměstnanec si zvykne na svou rutinu a může být skrytý ve své ulitě.

Podnikatelé bývají spokojenější než zaměstnanci

Na druhou stranu, když se zeptáte podnikatele, zda je spokojený, nejspíš vám odpoví, že ano. U zaměstnance už ale takovou odpověď očekávejte spíše zřídka. Většina zaměstnanců je ve své firmě s něčím nespokojená. Jejich práce jim ve většině případů nedává smysl, plat by mohl být větší a pracovní doba zase kratší. Být zaměstnancem z vás v podstatě udělá člověka, který je závislý na někom jiném. Můžete se s tím buď smířit nebo začít podnikat.

Jak se stát ze zaměstnance podnikatelem?

A co pro podnikání vlastně potřebujete? Abyste se na trhu uchytili, neměla by vám chybět cílevědomost, rozhodnost, trochu asertivity a pořádná dávka pracovitosti. Také se naučte trpělivosti, protože úspěch nepřijde přes noc. Bude vás to stát hodně práce a úsilí. Firmu si můžete založit buď svépomocí nebo si rovnou kupte firmu na prodej začněte jednat za novou společnost už za 24 hodin. Prodej firmy je velmi rychlý a můžete ho uskutečnit i na dálku.

— komerční sdělení
Hlavní zprávy
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Těhotná blogerka Nikol Moravcová zářila po boku pohledného staršího muže

Styl

Zatočte se zadržováním vody v těle. Pomůžou ty správné látky v těle

Dům a zahrada

Jak zrecyklovat PET lahve? Než je vyhodíte, můžete si s nimi užít spoustu zábavy

1. Simona Krainová na obálce Marie Claire. I se svým revolučním beauty drinkem

2. Liam Gallagher se objeví už v pátek v Praze

3. Tamara Klusová prozradila, jaké šílenosti provázely její třetí těhotenství

4. Hanu Zagorovou málem smetla z pódia bouřka

5. Tohle je roztomilý synek Harryho a Meghan

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn