4 důvody, proč vaše žádost o online půjčku zůstala bez odpovědi

 Business a Finance 
10. března 2019 13:13 / Komerční sdělení
📷
1 fotografie v galerii
Potřebujete půjčku? Shutterstock
Není pochyb o tom, že většina lidí dnes vyřizuje půjčky především přes internet. Ušetří si cestu někam na pobočku a z pohodlí domova si porovnají dostupné nabídky.

Díky tomu snadno a rychle vyberou tu pravou rychlou půjčku, která do puntíku vyhovuje jejich potřebám. Někdy se však stane, že si o takový úvěr zažádáte a nikdo na váš požadavek neodpoví. Z jakých důvodů k tomu může dojít?

Uvedli jste špatné kontaktní údaje

Jednou z nejčastějších chyb, kterých se žadatelé o půjčky dopouštějí, je zadání špatných kontaktních údajů. Pokud spěcháte a nejste zrovna mistry psaní všemi deseti, může se vám velmi snadno stát, že do své emailové adresy nebo telefonního čísla napíšete jeden špatný znak a problém je na světě. Za takových okolností se poskytovateli jen těžko podaří vás informovat o tom, jak to s vaší žádostí vlastně je.

Svou žádost jste si trošku “přibarvili”

Hodně lidí si myslí, že když nějaké osobní informace zatají nebo si je přibrarví tak, aby v očích poskytovatele vypadali zodpovědněji, tak budou mít větší šanci na schválení úvěru. Tímto však dosáhnou jedině toho, že jejich žádost zůstane bez odpovědi. Banky i nebankovní společnosti totiž mají k dispozici několik různých prostředků, jak si ověřit, zda jsou uvedené údaje správné. Například stačí, aby nahlédli do registrů dlužníků, a hned budou vědět, kde máte nezaplacené pohledávky.

Je tedy jasné, že zatajováním nic nezískáte a naopak tím pouze ukážete, že postrádáte smysl pro zodpovědnost. Pravda totiž vždy vyjde na povrch, a pokud poskytovatel uvidí, že jste osoba bez příjmů nebo máte na krku několik půjček, které nezvládáte splácet, a ještě o tom lžete, nemá jediný důvod vám úvěr schválit. Jestliže tedy víte, že máte záznam v registru, raději volte produkty, jako jsou půjčky bez registrů.

Jste delší dobu nedostupní

Nikdy si po podání žádosti o půjčku nevypínejte telefon ani neodjíždějte nikam na dovolenou. Lidé, kteří mají žádosti na starost, toho mají hodně, takže nebudou trávit celý den tím, že by se vám snažili dovolat. Proto si telefon určitě nevypínejte a po celý den ho noste u sebe. Jestliže ho přece jen někde zapomenete, tak ihned zkontrolujte historii volání, a pokud tam uvidíte zmeškaný hovor od neznámého čísla, okamžitě volejte zpátky.

Nesplnili jste podmínky

Posledním důvodem, proč se vám vybraná společnost neozvala, by mohlo být to, že jste nesplnili všechny nutné podmínky. V praxi by to mohlo vypadat třeba tak, že jste neuvedli celou kontaktní adresu nebo neprokázali svůj věk a výši pravidelných příjmů. Obvykle vám sice dají vědět, že vaši žádost zamítli, u některých firem to ale může probíhat i tak, že se vám prostě neozvou.

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Tereza Maxová ukázala fešného syna Tobiase. Slavná modelka mu pomáhá do světa modelingu

Styl

Cotardův syndrom: Existují lidé, kteří věří, že jim v těle neproudí krev nebo chybí orgány a cítí...

Tech

Čína uprostřed občanských nepokojů znovu chrastí zbraněmi. Má nové ponorkové střely, které doletí až...