Chytří Češi: Jak začínají s podnikáním?
Co všechno vás čeká, než dáte podnikání zelenou?
Ještě předtím, než založíte společnost s. r. o., vás čeká studium spousty zákonů a dokumentů, které jsou s podnikáním spojené. To zabere velké množství času. Musíte oběhat úřady a banku, ve které založíte společnosti účet. Sem potom pošlete základní kapitál, s kterým bude vaše firma vstupovat do světa podnikání. Není divu, že byrokratické kolečko odradí mnoho nadějných podnikatelů. Neodbývejte ani sepsání byznys plánu a promyslete svůj marketing. Než bude vaše společnost s konečnou platností zapsána v obchodním rejstříku, může to trvat několik týdnů, obzvlášť, jestliže se v dané oblasti nevyznáte a úřady vám dokumenty vrátí k opětovnému přepracování.
Snadnější podnikání bez zbytečného stresu
Češi mají ovšem možnost využít hned dvě cesty, které značně urychlí a zjednoduší celý proces. Podívejte se na ně podrobněji.
Založení společnosti na klíč
Tato varianta je vhodná pro všechny z vás, kteří nechtějí absolvovat byrokratické kolečko spojené se zakládáním s.r.o., ale přesto mají jasně nadefinované požadavky, jak by měla firma vypadat. Simply Office nabízí pomocnou ruku začínajícím podnikatelům, kterým tzv. založí firmu na klíč. K dispozici dostanete také sídlo, které v začátku řeší mnoho startupistů. Pokud máte jasno, jak má společnost vypadat, vybrali jste název, počet jednatelů, společníků a předmět podnikání včetně výše základního kapitálu, stačí vám jen jedna schůzka. Sezení s notářem trvá cca 1 hodinu a cena firmy na klíč začíná na 9 900 Kč.
Koupě ready made společnosti
Druhou možností je pak koupě ready made společnosti. V tomto případě můžete začít podnikat do 24 hodin. Společnost nemá žádné závazky ani pohledávky a je již zapsaná v obchodním rejstříku. Vše dostanete deklarované písemně. Nemusíte stát frontu na úřadech ani se nořit do zákonů při přípravě potřebných dokumentů. Sídlo vaší nově založené s.r.o. může být na jedné z prestižních adres v centru Prahy, popřípadě Brna nebo Ostravy. Firmu můžete koupit také s tichým společníkem, což může být velmi výhodné pro obě strany. Tichý společník dá do vaší firmy svůj vklad, který se mu postupem času zhodnocuje. Pokud by se vám v podnikání nedařilo, rizika nesete vy i váš tichý společník. Jaká bude hodnota vkladu a podíl na zisku určujete sami. Inspirujte se chytrými podnikateli, kteří si usnadnili začátek podnikání.