Nerezové příruby od Stainless Europe - popisujeme všechny typy!

 Business a Finance 
28. března 2023 15:38 / Komerční sdělení
📷
1 fotografie v galerii
Použití ocelových přírub umožňuje těsné spojení mezi potrubím archiv klienta
Ocelové příruby se používají např. jako způsob spojování částí potrubí - je nezbytným prvkem u všech druhů tlakových konstrukcí. Použití ocelových přírub umožňuje těsné spojení mezi potrubím, díky čemuž instalace odolá tlaku až 350 atmosfér. Zmíněný spoj můžeme samozřejmě ještě zpevnit použitím přídavných kroužků s příslušným závitem.

Co jsou ocelové příruby?

Ocelové příruby nejsou ničím jiným než prvkem armatur používaných k těsnému spojení následujících částí potrubí. Obvykle jsou vyráběny v souladu s normami PN, DIN nebo ANSI, i když je často možné objednat individuální projekt. Příruby jsou v mnoha variantách, díky kterým v závislosti na provedení najdeme produkty vhodné pro naši instalaci. Nejběžnější jsou ploché, slepé a krční příruby.

Ploché příruby

Ocelové ploché příruby se používají v potrubích používaných především pro proudění vody nebo páry. Jedná se o prvek, který často používají instalatéři a montéři ke spojování potrubí. Aby se omezily nedokonalosti povrchu, pamatujte, že těsnění v tomto typu přírub by mělo být pružné a správně uzavřené. V případě plochých ocelových přírub existují dva typy drážkování - otevřená spirála a koncentrická. Zárukou těsnosti mezi oběma přírubami jsou kvalitní těsnění, která by podle norem měla být stlačena šrouby. Měly by také vyplnit celou drážku, aby se zabránilo úniku závitu.

Zaslepovací příruby

Jak název napovídá, jako koncovky potrubí se používají slepé příruby. Na rozdíl od plochých nebo hrdlových přírub se nejedná o spojovací prvek, ale o uzavírací prvek. Stejně jako v případě ostatních přírub slouží ke zpevnění konstrukce. Při použití zaslepovacích přírub z nerezové oceli se nemusíme obávat netěsností v naší instalaci - samozřejmě za předpokladu, že potrubí bylo provedeno správným způsobem při dodržení všech bezpečnostních postupů.

Krkové příruby

Krkové nerezové příruby se používají jako prvek technologických instalací. Zavádí další hrdlo v místě spojení potrubí s přírubou. Používají se pro svařované a kované přírubové spoje. Protože zvyšují bezpečnost instalace - v případě zařízení vystavených velkému zatížení jsou hrdlové příruby základním prvkem zařízení požadovaných postupy. Příruby krku musí být dimenzovány přesně podle instalace. Výběr vhodné příruby je nejlepší konzultovat se specialistou na hutní výrobky.

Nerezové příruby od www.stainlesseurope.cz se vyrábí v různých velikostech a variantách. Flexibilita nabídky znamená, že bez ohledu na plánovanou instalaci je tento výrobce schopen uspokojit potřeby svých zákazníků a poskytovat odolné a bezpečné produkty.

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Denisa Nesvačilová vytasila svoje dlouhé nohy v pánském časopise, zatímco opilá Vignerová vykasala sukni

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Dům a zahrada

Připravte domácí hnojivo ze zbytků, které by skončily v koši. Banánové slupky jsou bohaté na živiny a...