Prověrka a další nezbytnosti před nákupem ojetého vozu

 Auto 
05. listopadu 2021 13:07 / Komerční sdělení
📷
1 fotografie v galerii
Samozřejmostí při nákupu nového i ojetého automobilu by měla být testovací jízda  pritsana / Shutterstock.com
Zajímá vás, jak funguje prodej ojetých vozů a jaké náležitosti musí dané auto splňovat, než se prodá novému majiteli? Pokud jste pouze zvědaví nebo nákup ojetého vozu zvažujete, následující informace se vám budou hodit. 

Dozvíte se, podle jakých parametrů poznat kvalitní a spolehlivé prodejce ojetých automobilů a zjistíte, proč byste se měli vyvarovat autobazarů, které nectí pravidlo: nás zákazník, náš pán.

Detailní prohlídka od profesionálů

Každý ojetý vůz by měl před prodejem novému majiteli projít detailní prohlídkou od profesionálních automechaniků. Kvalitní prověření ojetého vozu by mělo obsahovat kontrolu chodu auta, která zahrnuje kontrolu reakční doby spojky, funkčnost brzd a nezbytné prověření stavu auta pod kapotou. Součástí prověrky automobilu je také kontrola interiéru. Nejenom toho, jak vypadá, ale také jak je funkční a zda obsahuje vše, co je uvedeno v popisku auta.

Technická kontrola automobilu

Kvalitní prodejci ojetých vozů by kromě kompletní prohlídky automobilu měli k autu dodat i dokumentaci o tom, že prošlo povinnou státní technickou kontrolou, je provozuschopné a po nákupu s ním může nový majitel zavítat na silnice.

Doplňková videa a fotografie

Někdy se může stát, že máte pocit, že na internetu, pokud si vybíráte automobil na stránkách autobazaru či na online tržišti, je málo fotografií. Není nic jednoduššího než kontaktovat prodejce a požádat ho o doplňkové fotografie a videa, abyste měli o daném vozu lepší představu. To oceníte zejména v případě, že se vůz nachází daleko od vašeho domova a nechtělo by se vám zbytečně jezdit na prohlídku auta, o které možná ani nestojíte.

Testovací jízda je nutností

Samozřejmostí při nákupu nového i ojetého automobilu by měla být testovací jízda. Během té si celé auto osaháte a seznámíte se s ním. Pokud budete jízdu podstupovat v brzké době, držte se zásad toho, jak bezpečně jezdit na podzim. Leckdy může testovací jízda rozhodnout o tom, že si dané auto koupíte, i přesto, že jste si před tím nebyli jeho koupí úplně jistí. Při nákupu ojetého vozu, které se nenachází poblíž vašeho bydliště a je obtížné se do jeho lokality dostat, existuje možnost toho, že testovací jízdu za vás podstoupí někdo jiný, nejčastěji automechanik. Ten vám následně může poskytnout videa i zprostředkovat pocity z jízdy.

Jakmile máte o ojetém vozu informaci, že důkladnou prověrkou a prošlo na výbornou, můžete začít zvažovat jeho nákup. Zkušený prodejce by vám měl automobil předat s platným potvrzením o úspěšném absolvování státní technické kontroly a někteří vám dokonce i vyjednají výhodné pojištění vozu. Kdybyste měli pří výběru jakékoliv dotazy, nebojte se je říct nahlas a vyžadovat na ně od prodejců odpovědi.

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jennifer Lopez a Ben Affleck: Předstírají lásku před kamerami, nebo jsou to skutečné projevy citů? Už...

Styl

Sváteční pečení na velikonoční stůl: Staročeská nádivka a pravý mazanec by neměly chybět

Tech

Legendární létající špion U2 se chystá do důchodu. Otázkou zůstává, jaký letoun jej nahradí