Běžné taktiky: Krypto návnady podvodníků

 Business a Finance 
12. prosince 2022 13:52 / Komerční sdělení
📷
2 fotografie v galerii
Krypto návnady podvodníků unsplash.com
Bitcoin, první kryptoměna, byla představena v roce 2009 a její vývoj inspiroval růst dalších kryptoměn. Přestože nejsou regulovány, miliony jednotlivců a firem se na krypto trh hrnou, aby získaly zkušenosti a využili šanci na potenciální zisk v kryptoměnách. Neregulovanost trhu možná nikomu příliš nevadí, ale někteří lidé se v tomto chování vyžívají a využívají ho k tomu, že obchodníky podvádějí.

Zprávy ze světa financí se zaměřují na rostoucí a klesající hodnoty měny, podezřelé obchody ve finančním průmyslu a historii podvodů a hackerských útoků. Vyskytly se závažné případy podvodných situací, kterým nebyla věnována dostatečná pozornost, aby byly odvysílány v médiích, ale napadli a stále hledají oběti ve světě kryptoměn.

S rostoucími případy online krypto podvodů vám znalost schémat, pastí nebo návnad může pomoci se jim vyhnout. Abyste se těmto podvodům vyhnuli, je důležité, abyste se vzdělávali v některých základních věcech. Platformy jako Bitcoin Up mají sekce, kde vzdělávají uživatele o tom, jak se vyhnout krypto návnadám a podvodům. Takže pokud máte v úmyslu vyhnout se podvodníkům, můžete se podívat na webové stránky nebo prozkoumat jiné spolehlivé zdroje.

Ponzi Schéma

Tato taktika přináší investorům falešné sliby obrovských zisků, které odkazují na snadný způsob, jak vydělat peníze díky velké volatilitě krypto trhu. Může to znít jako skvělý obchod a méně práce, ale problém je, že po investici do této konkrétní osoby už o svých investicích nikdy neuslyšíte, protože podvodník už s vašimi těžce vydělanými penězi utekl. Může to znít velmi drsně, ale některé společnosti využívají tento systém tak, že se snaží přesvědčit uživatele, aby do nich investovali.

Věřte tomu nebo ne, ale je snadné stát se obětí těchto lidí. Především u začínajících obchodníků, kteří jsou ve světě kryptoměn ztraceni a soustředí se na vydělávání zisků. Pravdou je, že vydělávat na kryptoměnách je možné, ale může to vyžadovat čas a trpělivost, mezeru, kterou tito podvodníci našli, aby využili obchodníků, kteří pravděpodobně začínají ztrácet naději, že tento trh je ziskový. Jedním ze způsobů, jak to zjistit, je myslet prakticky; pokud vidíte společnost, která nabízí 10% zisk ročně, zní to příliš dobře na to, aby to byla pravda, a pravděpodobně používá Ponziho podvod, takže si to raději dvakrát ověřte.

S odstupem let je tato taktika známá a existují o ní výzkumy, které obchodníky varují, aby jí hned nevěřili. Výzkum Ponzi schématu ukázal, že společnosti zapojené do této taktiky mohly splatit kapitál svých předchozích investorů pomocí zisku investovaného jejich současnými investory a udržet míč v pohybu. Ať už jde o investice od firem nebo jednotlivců, tito podvodníci budou každého přesvědčovat, až dokud nenajdou oběť.

Podvod Exit Scam

Tato podvodná technika na nějakou dobu ovládla kryptosvět a bylo obtížné ji vystopovat. Běžně se zaměřuje na počáteční nabídky mincí (ICO), ale protože dosud nebyly odhaleny, přistoupila k cílení na malé platformy. Tento typ podvodu se řídí nejběžnější a nejjednodušší rutinou: vzít peníze a odejít. Bohužel obchodní platformy, které tuto taktiku používají, ji posunuly na novou úroveň tím, že mince ukládají a používají je k obchodování na trhu.

Poté, co mají mince v držení, podvodníci informují své investory, že s mincemi jednoduše obchodují, ale tyto oběti nevědí, že jejich mince jsou již prodávány a oni z toho nebudou mít jediný zisk. Vzhledem k tomu, že trh s kryptoměnami je anonymní a neregulovaný, podvodníky, kteří tuto metodu využívají, je těžké vypátrat, což jim umožňuje napadat více obětí.

Ačkoli se to může zdát lákavé, je moudré a užitečné vyhnout se ukládání obrovského množství krypto zůstatku na burzách. Je důležité pravidelně přebírat a uchovávat své digitální mince na bezpečném místě tím, že je budete mít na Blockchainu. Vzhledem k dlouhému seznamu burz na trhu musíte ze svého seznamu vyškrtnout podřadné burzy – mezi ně patří platformy, které nevyplácejí včas nebo se skládají z lidí, kteří nedokážou efektivně komunikovat – protože to jsou indikátory platforem podvodníků.

Stop Drive

Tato taktika je složitější a vyvinutější než dvě předchozí: využívají ji podvodníci, kteří dlouhodobě studují vaše transakce a jsou již obeznámeni s každým vaším krokem - zaměří se na vás, když se zastavíte, zasáhnou cenu moudrými pohyby a pak zametou zisk. Pro tuto taktiku jsou nabízeny skutečné mince, což uživatelům umožňuje věřit, že se na zastávkách zvýší více ve srovnání s šancí, že je ztratíte prodejem coinů pouze za účelem zhroucení ceny a nutnosti zpětného odkupu.

Jedním z běžných ukazatelů, které podvodníci používají, je slibování vysokých výnosů s malým rizikem. Pokud máte podezření na falešné sliby určité burzy nebo webové stránky, nezapomeňte si prověřit situaci tím, že se podíváte na recenze této burzy a na příběhy odborníků.

Abyste si zajistili stabilní a bezproblémovou kariéru, je důležité znát indikátory podvodů v digitálním světě. Na internetu existuje nespočet podvodníků, kteří se zaměřují na začátečníky, ale vzhledem k neregulovanému a nestabilnímu chování kryptoměn je snadné se v těchto podvodech ztratit. Existuje vysoká pravděpodobnost, že se s těmito návnadami setkáte, proto je důležité mít odpovídající znalosti o tom, jak rozpoznat ty legální, abyste nepřišli o všechny své zisky.

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jennifer Lopez a Ben Affleck: Předstírají lásku před kamerami, nebo jsou to skutečné projevy citů? Už...

Styl

Sváteční pečení na velikonoční stůl: Staročeská nádivka a pravý mazanec by neměly chybět

Dům a zahrada

11 tipů, jak vybrat nejlepší sekačku na trávu