Rozmazlete se nákupem nové postele: Víme, na co při výběru nezapomenout

 Bydlení 
04. listopadu 2022 21:59 / Komerční sdělení
📷
2 fotografie v galerii
Jak si vybrat tu nejlepší postel a podle čeho vybírat vhodné přikrývky a polštáře? Mariia Korneeva / Shutterstock.com
Dostatečný a kvalitní spánek je nezbytnou součástí života každého z nás. Díky spánku v ideálních podmínkách a na pohodlné posteli jsme schopni během dne normálně fungovat a vykonávat svou práci na sto procent. 

Pokud se v noci neustále budíte, protože se propadáte do matrace, do zad vás tlačí postelový rošt a bolí vás za krkem z nevhodně zvoleného polštáře, je načase pořídit si novou postel. Jak si vybrat tu nejlepší postel a podle čeho vybírat vhodné přikrývky a polštáře?

Kvalitní postel do malých prostor

Bydlíte v garsonce nebo podobně malém bytě, kde řešíte každý centimetr? Do takových interiérů se skvěle hodí originální a chytře řešená sklápěcí postel - během dne o její přítomnosti v místnosti nevíte a sklápíte ji pouze na spaní. Toho, že je postel nepohodlná, se bát ale vůbec nemusíte. Sklápěcí postel vám nabídne pohodlí a příjemný spánek na kvalitním roštu i matraci.

Ideální postel pro páry, které milují pohodlí

Páry, které nedají dopustit na společné usínání, rozhodně musí vsadit na velké lůžka. Manželská postel nabízí pohodlí i dostatek prostoru pro oba. Páry tak mohou usínat ve vzájemném objetí, ale také zády k sobě, na zádech či se zvířecími mazlíčky u nohou. Do manželské postele se zkrátka pohodlně vejde i celá rodina, ale i přesto bude mít každý člen dostatek místa.

Pohodlí pro jednoho na lůžku a půl

Ale ani jednotlivci, kteří rádi usínají ve své vlastní posteli a potrpí si na dostatek místa kolem sebe, nepřijdou zkrátka. Pro ně je totiž nejvhodnější variantou postel o šířce 140 cm. Jedná se totiž o lůžko a půl a pro ty z vás, kteří se rádi v posteli roztahujete, dopřáváte si víkendové snídaně v peřinách a postel je vaším oblíbeným místem, je tento rozměr tím nejvhodnějším.

Aby se vám spalo jako v bavlnce po celý rok

Aby byl váš spánek skutečně ničím nerušený, pohodlný a příjemný, nezapomínejte ani na volbu vhodných přikrývek, polštářů a ložního prádla. Spíte rádi v teple? Udělejte si radost teplou přikrývkou, co vás zahřeje po celou noc. Polštáře vybírejte s ohledem na své zdraví a polohu, ve které nejčastěji usínáte. Vysoký komfort nabízí speciální oválné polštáře, ale výborně poslouží i polštáře kulaté, klasické čtvercové a obdélníkové. Co se ložního prádla týká, musí být hlavně prodyšné, příjemné na dotyk a samozřejmě musí odpovídat rozměrům přikrývky a polštáře.

Užívejte si každý noc kvalitní a ničím nerušený spánek. Investujte do kvalitní postele s neméně kvalitním roštem a matrací. Provedení postele přizpůsobte prostorům, ve kterých usínáte a rozhodně nepodceňujte ani volbu vhodných přikrývek, polštářů a ložního povlečení. Všechny tyto faktory totiž mají vliv na kvalitu vašeho spánku.

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Julia Roberts ukázala vzácnou fotku svých dvojčat. Oslavila s nimi jejich osmnáctiny

Styl

Cotardův syndrom: Existují lidé, kteří věří, že jim v těle neproudí krev nebo chybí orgány a cítí...

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte