Seznamte se se svou domácností a buďte připraveni na shozené jističe

 Hobby 
18. srpna 2022 11:29 / Komerční sdělení
📷
1 fotografie v galerii
Orientujte se ve své domácnosti a nastudujte si jističe a obvody, ke kterým patří, co nejdříve  nitat1981 / Shutterstock.com
Víte, kde se ve vaší domácnosti nacházejí jističe? Jejich přesnou polohu potřebujete znát v případě, že by vám někdy takzvaně vypadly pojistky. Naučte se pro jistotu zacházet s rozvodovou skříní a zjistěte, které jističe patří k jednotlivým zásuvkám a světlům. Díky tomu si totiž budete schopni poradit v situaci, kdy dojde ke shození jističe.

Jak na to? Nejprve najděte rozvodovou skříň

Možná, že pro vás je ovládání domácnosti hračkou a jističe B 10kA nahazujete v jednom kuse, pokud ne, začněte tím, že najdete rozvodovou skříň ve vaší domácnosti. Zde najdete veškeré jističe, pod nimiž má být správně uvedeno, pro jaký okruh slouží. Jak z pouhého pohledu poznáte, že je vše tak, jak má? Pokud jsou všechny jističe zapojené, míří směrem nahoru.

Jak situaci se spadlým jističem napravit? Jednoduše

V případě, že vám prasklá žárovka nebo domácí spotřebič shodí některý jistič, poznáte ho na první pohled. Jako jediný totiž bude mířit směrem dolů. Pro nápravu situace stačí vyměnit žárovku, či vypojit daný spotřebič, co spadnutí jističe způsobil, a následně jistič opět nahodit zpátky nahoru.

Co dělat, když jistič opětovně padá?

Příčin spadlých jističů je celá řada. Od zapojení většího množství spotřebičů naráz, přes lustry s nehospodárnými žárovkami až po rozsáhlý výpadek elektřiny, jenž není způsoben vaším přičiněním. Jak ale řešit závadu, která spočívá v tom, že se jistič po nahození vrátí zpět do spadlé pozice? V takovém případě je nutné přivolat si na pomoc elektrikáře, protože závada je způsobena něčím úplně jiným a k jejímu vyřešení budou zapotřebí odborné znalosti.

Orientujte se ve své domácnosti a nastudujte si jističe a obvody, ke kterým patří, co nejdříve. Až nastane situace, co vám jistič shodí, půjdete na jistotu a budete přesně vědět, co máte dělat a jak situaci snadno vyřešit.

— komerční sdělení
Komerční sdělení
Toto jsou komerční sdělení. Redakce inStory.cz neovlivňuje jejich obsah ani není jejich autorem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Brad Pitt po delší době randí. Jeho vyvolenou je známá modelka, jež proslula pro své obnažené fotky a...

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Tech

Americké letectvo se dočkalo nového obrovského tankeru KC-46, o kterém tvrdí, že ve vzduchu doslova změní...